reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Yeniçiftlik Köyü SPOR’da Şahlanacak |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 26 Aralık 2018 - 08:59:31
Yeniçiftlik Köyü SPOR’da Şahlanacak

reklam

reklam
Yeniçiftlik Köyü SPOR’da Şahlanacak

Biga’nın Yeniçiftlik Köyü’ne “Hayat Sporla Bir Başka Güzel” projesi adı altında 2 tane halısaha yapılacak.

TANAP projesi kapsamında Biga’nın Yeniçiftlik köyüne spor konusunda büyük yatırımlar yapılıyor. Köyde mevcut olan ancak eskiyen halısahanın yenilenmesi ve bunun yanında yeni bir halı saha yapımı için bugün yüklenici firma ile protokol imzalandı.
Muhtarlık binasında yapılan imza töreninde konuşan Muhtar Nejdet Irak, “köyümüzde Hayat Sporla Bir Başka Güzel” projesi kapsamında bir dizi yatırımlar gerçekleştirilecek. Okulumuzun bahçesine yeni bir halı saha yapılacak ve bunun etrafında tartan pist ile atletizm alanları olacak. Ayrıca petrol istasyonumuzun arasında bulunan halı sahamızın da telleri ile halısı yenilenecek ve buraya soyunma odaları yapılacak. Bunların yanı sıra Ecespor’a da malzeme desteği sağlanacak. İşin bitirilme süresi 60 gün ancak yüklenici firmanın bunu daha çabuk bitireceğini umuyoruz. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.
ECESPOR İÇİN BÜYÜK AVANTAJ
Bu sezon 2. Amatör Lig’de yer almak için yapılanmaya giren Ecespor, antrenmanlarını Yeniçiftlik Köyü’nde bulunan doğal çim sahada yapıyor. Ancak grupta yer alan takımların çoğuyla deplasmanda suni çim sahada oynayacak olan Ecespor için köyde yapılacak olan halı saha büyük avantaj olacak.
KÖYÜMÜZ İÇİN BÜYÜK KAZANIM
Yeniçiftlik Köyü Muhtarı Nejdet Irak, köydeki halı sahanın yenilenmesinin köy için büyük kazanım olduğunu söyledi. Geçmiş yıllarda burada bir çok futbol turnuvasının düzenlendiğini ve Ecespor için de antrenman imkanı olduğunu söyleyen Nejdet Irak, halı sahanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz