SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Yeniçiftlik Futbol Şölenine Hazır

Biga’da her bayram geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvası, bu Ramazan Bayramı’nda Yeniçiftlik Köyü’nde gerçekleşecek.

Yeniçiftlik Ecespor’un koordinesinde Çavuşköylü Mobilya ana sponsorluğunda düzenlenecek turnuvaya Güleçköy, Hacı Hüseyin Yaylası, Kaldırımbaşı, Danişment, Tokatkırı, Kocagür, Karahamzalar ve ev sahibi Yeniçiftlik ile birlikte toplamda 8 köy katılacak.

Köy takımlarının temsilcileri ve tertip komitesinin katılımıyla Ecespor lokalinde düzenlenen toplantıda hem turnuva kuralları açıklandı hem de kura çekimi gerçekleşti.

Çekilen kuraya göre;
A Grubu: Bigatek Enerji Yeniçiftlik, Karahamzalar, Kocagür, ve Tokatkırı.
B Grubu: Tarımsal Kalkınma Koop. Güleçköy, Önder Hayvancılık Yayla, Kaldırımbaşı ve Ovalı Bobinaj Danişment mücadele edecek.

21 Nisan Cuma günü (bayramın ilk günü) başlayacak turnuvada, bayramın hemen ardından Pazartesi günü final oynanacak.

Ecespor başkanı Ahmet Zeblin, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada “Köyümüzde yaklaşık 35-40 yıldır bu şekilde bir bayram turnuvası olmamış. Biz bu sene elimizi taşın altına koyduk ve turnuva tertip ettik. Turnuvamızı amatör ruhla ancak profesyonel fikirlerle yapıyoruz. Takımlarımız 11’er kişi ile mücadele edecek. Turnuvamızda düdük çalmak üzere federasyondan resmi hakem görevlendirildi. 3’lü hakem triosunun yanı sıra saha komiseri de görev yapacak. Her maç saha içinde sağlık görevlimiz olacak. Anons sistemimiz olacak. Ayrıca tüm maçlar internet üzerinden canlı yayınlanacak. Turnuvamızın centilmence geçmesini diliyoruz” dedi.

TAKIMLARIN ORTAK KARARI DUYGULANDIRDI

Yeniçiftlik Köyü’nde düzenlenecek olan Ramazan Bayramı Futbol Turnuvası’nın şampiyonluk ödülü 2.000 TL olarak belirlenmişti. Köy takımları, kura çekimi için bir araya geldikleri toplantıda şampiyon takımın ödülünü depremzedeler yararına bağışlamak üzere ortak karar aldılar. Buna göre hangi takım şampiyon olursa olsun şampiyonluk ödülü depremzedelere bağışlanacak.

SON EKLENENLER
Scroll to Top