SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

VALİ AKTAŞ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTIMIZA KATILDI

Başkanlığını odamızın yürüttüğü Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu’ nun üçüncüsü  Salı günü Saat 12:00’da odamız meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığını yürüten odamız Yönetim Kurulu Başkanı M. Güray Ergün’ün açılışını yaptığı ve Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ ın katıldığı toplantıda, geride bıraktığımız 2022-2023 üretim seszonunda yaşanan sorunlar ve çözüm yolları konusunda tüm ziraat odaları görüş ve taleplerini iletirken, 2023-2024 üretim sezonunun aksaklık yaşanmadan başlayıp bitmesi için alınacak tedbirler değerlendirildi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ ın talepleri tek tek not aldığı toplantıda Bakacak Barjının kapalı sisteme geçmesi, Taşoluk Barajında yaşanan drenaj problemi, aşırı yağışların yarattığı su baskını ve beraberinde ortaya çıkan tahıl ekimlerinin yapılamayışı, kuraklıktan dolayı Tohumluk Mısır ve Ayçiçek eken çiftçilerin yaşadığı sorunlar ön plana çıktı.

Toplantıda odamızı Yönetim Kurulu Başkanımız M. Güray Ergün, Meclis Başkanımız Taner Kömürcü temsil ederken Çanakkale faaliyette bulunan Ziraat Odaları Başkanlarının tamamının yanı sıra Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yılmaz, DSİ Çanakkale Şube Müdürü Uğur Gürsel ALTAY, DSİ Çanakkale Şubesi İşletme ve Bakım Baş Mühendisi İmdat BOZKAYA ve çok sayıda bürokrat katıldı.

SON EKLENENLER
Scroll to Top