SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

VALİ AKTAŞ BİGA TSO’YU ZİYARET ETTİ.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve Biga Kaymakamı Mustafa Can 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü Biga’da yaptıkları gezi ve incelemeler kapsamında saat 16.30’da Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Vali Aktaş’ı Oda’ya gelişlerinde Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl ve meclis üyeleri karşıladı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan tarafından Vali Aktaş’a öncelikle Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etmelerinden dolayı teşekkür edildi. Vali Aktaş ilk önce hizmet binasının tüm birimlerini gezdi. Başkan Doğan Oda hizmetleri, faaliyetleri ve Biga’nın sosyo-ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdikten sonra, yedi yıldır Biga’ya ve ülke ekonomisine katkı sunmaya çalıştıklarını, hayata geçirilmesini özellikle arzu ettikleri başlıca projelerinin ise demiryolu ve Karabiga’ya konteyner limanı olduğunu ifade etti. Başkan Doğan konuşmasının devamında Biga Fuarı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Vali Aktaş ise yaptığı konuşmada “Biga her yönüyle Çanakkale’nin en büyük ilçesi. Bizler her zaman yanınızdayız. Çanakkale’de kapımız her zaman sizlere açık. Üretim olacak ki Türkiye büyüsün. Devlet olarak daima üreticinin yanındayız. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Üretmeye, istihdamı artırmaya, ihracat hedeflerimizi tutturmak için hiç durmadan yatırımlarımızı artırmaya devam etmeliyiz. Ekim ayında yapılacak Biga Fuarı’nın da şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bu ortamda bölgemize ayrı bir dinamizm kazandıracağına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan son olarak yaptığı konuşmasında, “Bugün buraya geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz. Gerek kaymakamlığımızla, gerek belediyemizle ve gerekse diğer odalarımızla ve borsamızla birlikte ortaklaşa birçok faaliyet yürütüyoruz. Sizi önümüzdeki dönemde yapacağımız bir meclis toplantımızda konuk olarak ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız” dedi.

SON EKLENENLER
Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

Gümüşçay Belediyesi’nden Toplu Konut Müjdesi

08/12/2023 GÜNCEL

Gümüşçay Belediyesi, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için proje başlattı. Gümüşçay Belediyesi tarafından yapılan

Devamını Oku
Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

Çetin, belediye meclis üyeliği için başvurdu

08/12/2023 GÜNCEL

Geçmiş yıllarda Biga Belediyesi'nde temizlik işlerini yöneten Nihat Yaşar Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi'ne Biga Belediye

Devamını Oku
Scroll to Top