SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Üniversite ve Teknopark’tan Biga iş dünyasına tam destek…

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, 2023 yılının son ayında tarihi günlerden birini yaşayarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nin tepe yönetimini ve Teknopark yönetimini ağırladı. Bozlar Köyü’ndeki Yat İhtisas Serbest Bölgesi’ni ziyaret eden Teknopark heyeti, projenin en başından son aşamasına kadar destek olmak ve iş birliği içinde çalışma sözü verirken; bir an önce mütevelli heyeti ve sekreteryanın oluşturulması önerisine bulundu.

Ziyaretin ardından ise Çanakkkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ile birlikte Teknopark yönetimi Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

TEKNOPARK’TAN YATIRIMLAR İÇİN İŞ BİRLİĞİ VE DESTEK SÖZÜ
Doç. Dr. Erkan Bil başkanlığındaki Çanakkale Teknopark yönetimi, Bozlar Köyü’nde yatırım planlarına alınan Yat İhtisas Serbest Bölgesi’ni ziyaret ettiler. Heyete Biga TSO Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır, Başkan Yardımcısı Sedat Çakır ile Meclis Üyesi Erol Şener ve Bozlar Köyü Muhtarı Mehmet Diken eşlik ettiler. Heyet, bir süre saha incelemesi yaptıktan sonra yatırım programı ile ilgili yatırım süreçlerinin tamamında işbirliği yapma konusunda ön görüşme gerçekleştirdi.

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLERLE BULUŞMA
Biga TSO ziyaretleri kapsamında TSO’nun kadın ve genç girişimciler kurulu üyeleri ile de bir araya gelen ÇOMÜ yönetimi ve Teknopark heyetine Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl ile yönetim kurulu ve meclis üyeleri de eşlik ettiler. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ve yönetiminin yanı sıra Çanakkale Teknopark Başkanı Doç. Dr. Erkan Bil ve yönetimi ile üniversiteden dekanlar ve müdürler katıldılar. Kadın ve genç girişimcilere Teknopark’ın imkanlarını anlatan Doç. Dr. Erkan Bil, kadın ve genç girişimciler kurulu üyeleriyle tek tek sohbet ederek, yatırım iş birlikleri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Verimli geçen toplantının sonucunda yatırımcılar için önemli destekler konusunda iş birliği sözü alındı.

SON EKLENENLER
Scroll to Top