SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye birincisi öğrenciler gururlandırdı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 2024 yılı ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavında tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında Biga’dan 3 öğrenci yer aldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 2024 yılı ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavında tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında Biga’dan 3 öğrenci yer aldı. Hamdibey Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ülkü Korkmaz, Cumhuriyet Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Karen Cankurt ve Yeniceköy Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Eymen Gergin 500 tam puan alarak Biga’nın gururu oldular.

Bursluluk sınavında tüm soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Karen Cankurt’un ardından Hamdibey Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ülkü Korkmaz da beraberinde okul müdürü Emin Nail Şevik ve sınıf öğretmeni Gülay Erdoğan ile birlikte Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen‘i ziyaret ettiler.

Burs ödemeleri, öğrencilerin liseden mezun olana kadar devam edeceği öğrenilirken, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim süreleri boyunca alacakları burslar sayesinde, öğrencilerin eğitim hayatlarına maddi destek sağlayarak başarılarını teşvik etmek hedefleniyor.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Bursluluk Sınavında Türkiye Birincisi olarak Biga’mızı gururlandıran öğrencimiz Ülkü Korkmaz ve öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Müdür Bilen; “İlçemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının temelinde ekip çalışması, özverili çalışma vardır. Başarılı olan tüm öğrencimizi ve öğretmenlerimizi ebrik ediyor, bu başarının diğer öğrencilere de ilham kaynağı olmasını diliyorum. Her zaman olduğu gibi, gelecekte de öğrencilerimizi en iyi şekilde desteklemeye ve başarılarına ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top