reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Turan; “Amaç Ülkenin Milli Birliği ve Beraberliği ise Cumhur İttifakından Başka Yolumuz Yok” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 28 Şubat 2019 - 11:17:59
Turan; “Amaç Ülkenin Milli Birliği ve Beraberliği ise Cumhur İttifakından Başka Yolumuz Yok”

reklam

reklam
Turan; “Amaç Ülkenin Milli Birliği ve Beraberliği ise Cumhur İttifakından Başka Yolumuz Yok”

AK Parti Biga İlçe Başkanlığı tarafından İstiklal Caddesi’nde Hamdibey Mahalle temsilciliği seçim bürosu açıldı.

Açılışa, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, AK Parti Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Adnan Pastırmacı, AK Parti Karabiga Belediye Başkan adayı Ahmet Elbi ve partililer katıldı.

Açılışta konuşan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, 2 Mart Cumartesi günü saat 19.30 da Kız Meslek Lisesi’nin yanındaki Spor Salonunda Belediyecilik Vizyonunu, Belediye Meclis Üyelerinin Tanıtımını ve Projelerinin Tanıtımını yapacaklarını söyledi. Erdoğan,
“Bildiğiniz gibi Biga’da doğduk, Biga’da büyüdük, Biga’da yaşıyoruz. Biga’mızın dününü, bugününü en iyi bilenlerdeniz. Son 5 yıldır belediye meclis üyesiyiz. Belediyeciliği de çok iyi biliyoruz. Mahallemiz ile alakalı farklı yorumlar yapılıyor, farklı algı yaratılmaya çalışılıyor. Bizim sadece Hamdibey Mahallesinde değil Biga’mızın bütün mahallelerinde eserlerimiz halen halkımıza, milletimize, hizmet etmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Ada Düğün Salonu bizim zamanımızda Hamdibey mahallemize kazandırıldı. Bilgi evimiz, iş yerlerimiz vardı. Tabii biz yaptık işyerlerini onlar sattı. Bunun yanında Tokiler’in olduğu, Ortur’un olduğu mahallemiz, Otogarımız, İtfaiye müdürlüğümüzün olduğu yerler bizim zamanımızda AK Parti zamanında Biga’ya kazandırıldı. Şu anki yönetim göreve geldi, maalesef üç buçuk yıl Ada Mahallesi halkına eziyet çektirildi.

Üç buçuk yıl sonra ihalesi yapılmış olan yolu üç buçuk yıl sonra ancak yapabildiler. Ondan sonra da yol yaptık, kaldırım yaptık, biz doğru yapılan da yanlış yapılan da en iyi bilenleriz. inşallah 31 Mart günü önümüze gelecek olan sandıktan bizler gelecek, 5 yılımızın emanetini vereceğimiz Biga Belediyesi’nin emanetini yönetim emanetini vereceğimiz başkan ve meclis üyelerini seçeceğiz. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarım sizin emanetinize talibim. İnşallah Grup Başkanvekilimiz Milletvekillerimizin desteği ile açıklayacağımız projelerimizi de hep birlikte Biga’mıza kazandıracağız. Buna inanıyoruz ve sizlere güveniyoruz. İnşallah kalan eksikliklerimizi tamamlayıp hep beraber Biga’yı Türkiye’de konuşulan herkesin bildiği bir ilçe yapma gayreti ile tüm çabalarımızla çalışacağız.” Dedi.

Ankara’nın değil Çanakkale’nin vekilleri olduğunu söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Sizlere hizmet etmekten şeref duyuyoruz. Her Çanakkaleye geldiğimizde de Biga’ya selam vermekten de ayrı bir bahtiyarlık duyuyoruz. Bugün özel bir gün. Rahmetli Erbakan hocamızın vefat yıldönümü, kendisini rahmetle anıyorum. Yine aynı şekilde Biga ‘mızın tanınan bilinen simalarından Ali Rıza Tekin ağabeyimizi birkaç gün önce rahmetli oldu. Kendisine de Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Bigalıların başı sağ olsun diyorum. Yine aynı şekilde aramızdan ayrılan tüm teşkilat mensuplarımız rahmetle minnetle anıyorum.

Bu mahalle Hamdibey Mahallesi özel bir mahalle. Bu Mahalle Şehit Kaymakamımız Kuva-i Milliye’nin öncülerinden Hamdi Bey’in adının alındığı özel bir mahalle. Hamdibeyi’de rahmetle anıyoruz. Bu devlette beka esastır. Kimin hatırası varsa, kim bu coğrafyaya katma değer üretmisse hele ki can vermişse çok azizdir. O yüzden Hamdi Bey’i anmayı bir görev bildik. Bugün MHP’nin ve AK Parti’nin Cumhur ittifakı adı ile inşa ettiği özel bir hareketin ve niteliğin bir nüvessinini yaşıyoruz. Çanakkale merkezde, Lapseki’de, Biga’da ve Çanda Cumhur ittifakımızı hayata geçirdik. Belediyeciliğin zaten bizim işimiz olduğunu Biga son 5 yılda daha iyi gördü. Bakın Gelibolu’ya, bakın Lapseki’ye, bakın Eceabat’a kıyas yapalım. Sahiller, altyapılar, doğal gazlar bakıldığında belediyede rüştünü ispat eden, Parti bizim partilerimiz Biga da 5 yıl bizim İsmail diye bir beyefendi göremiyorum.

Bakıyorum şimdi “Bizim İsmail, İsmail bizim de Bülent kimin? ” Bu yanlış bir yaklaşım. Milletin bağrından çıkan Bülent Erdoğan. Biz biliyoruz ki, Cumhur ittifakı ile beraber bu milletin yaşlısına, gencine, kadınına, erkeğine Garibanına, zenginine, Dosta, Düşmana, Yeni dönemde onurla gururla hizmet edecek. Biz beş yıl iktidardayız, sevseniz de! sevmeseniz de! AK Parti Cumhur ittifakı ile beraber daha seçim yapalı 6 ay oldu. Dört buçuk yıl iktidarda, o yüzden Diyoruz ki! Ey Bigalılar Partiyi bırakın bir yere, önce kendinize oy verin, önce Ankara’yla Biga’nın uyumunu sağlayın. Her geldiğimizde bir el havada kalıyor. Biz destek oluyoruz.

Kamu halkı için yardımcı oluyoruz. İstiyoruz ki Biga’da da Ankara’da bizim ruhumuzu kuşanan bir adam olsun. Beraber Biga’nın küçük büyük tüm hizmetlerini takip edelim. 15-20 gün önce meclisimizde Troya gösterisi yaptık. Bir film yapılmıştı. Meclis Başkanımız onun galasını yaptı. Yüzlerce vekil var, bürokrat var, meclis başkanı var, bakan var, CHP’nin biri Bigalı olan iki vekilinin ikisi’de yoktu. Siyaset bu değil. Siyaset Troya’ya gelmemek değil, siyaset hizmete hayır demek değil. Seçim dönemi “Bizim İsmail” tamam da 5 yıldan beri neden bizim olmadı. “Bizim İsmail’in” altında bir ifade var. CHP’de utanmak var başka bir şey değil.

CHP’nin gizlemek için “Bizim İsmail” demek bırak partiyi, ben varım demek. Bunu biz gördük. Ankara’da da Mazlum Yavaş var, hiç CHP demiyor. Biz biliyoruz ki bu adamlar bir oyu HDP ye bir oyu CHP ye verin diyecek kadar Gazi Mustafa Kemal’in Partisi’nden uzak insanlar. Yeri geldiğinde “Bizim İsmail” demeyi biliriz, bizim CHP demeyi de biliriz, bizim Kemal Kılıçdaroğlu demeyi de biliriz. Bu adamların memlekete ne yaptığını, ne yapmadığını iyi biliyoruz. 15 Temmuz oldu bu milletin yiğitleri meydana çıktı. MHP de AK Parti’de baştan aşağı tankın önünde dik durdu. Ama hemen ardından beraber Cumhur ittifakı olarak ilan ettiğimiz o halde karşı çıkarak sonraki tüm yargılamalarda terör örgütlerine adeta göz kırparak bir iddiayı ortaya koydular. Şu anki “Bizim İsmail” diye ifade edilen Parti’nin Atatürk’le hiçbir alakası olmadığını son dönem çok iyi gördük. Cumhur ittifakı Allah Allah diyerek Afrin’e gelen askerlerimizin yanında olduk.

Ama “Bizim İsmail’in” Partisi tuttu “Afrin’de ne işimiz var bizim” dedi. Aynı şekilde biz Cumhur ittifakı olarak sınırımıza bir terör Devleti’ne izin vermeyeceğiz dedik. Ama “Bizim İsmail’in” partisi PYD komşumuz olsun ne var bunda dedi. O yüzden biz bu meseleye beka meselesi derken bazı arkadaşlarımızın, bazı gazetecilerin, televizyoncuların işi tiye aldığını beka olur mu kardeşim belediye seçimi yapıyoruz dediğini görüyorum. Büyük yanlış. Mesele sadece bir çöp toplamak, bir asfalt yapmak meselesi değil eğer Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli bir beka meselesi diyorsa bu ikili derde bu ülkenin yetiştirdiği milli insanlar bir dertten dolayı bunu söylüyorlar. Asla 3 tane belediye için, 5 tane meclis üyesi için bu millete yılan olacak insanlar değiliz. Beka meselesini bilerek söylüyoruz. Mesele şu: 6 ay önce seçim yaptık. 5 sene boyunca Cumhurbaşkanı seçimi yok. O yüzden diyoruz ki Suriye’ye bakın Irak’a bakın Mısır’a bakın S 400 ‘lerin alımına bakın, Kuzey Kıbrıs etrafındaki enerji arabalarına bakın hepsinde Türkiye’nin güçlü olması lazım, masada eli kuvvete olması lazım. Beka dediğimiz bu halk desteği olmayan bir lider Suriye’deki mesele de Amerika’yla diğer ülkeleri konuşurken sağlam durması için Mısır tarzı sıkıntılar da Irak tarzı sıkıntılar da dik durması için Türkiye’nin milli politikalarını ulusal alanda adam gibi söylemesi için güçlü bir halk desteğine ihtiyacı yok mu? Beka dediğimiz bu kim diyormuş beka meselesi yokmuş diye; fakat Mısır’a yapılmak istenen, yapılan bize yapılmak istendi.

Suriye’ye Irak’ yapılmak istenen bize yapılmak istendi. Bunlar daha dün olduğu nasıl unutuyoruz. Bu ülkenin güneydoğusunda çukur eylemleri yapılmadı mı? Bu ülkenin güney doğusunda bazı HDP’li belediyeler çukur kazıp da buraya asker giremez, polis giremez demedi mi? Beka meselesi bu Suriye’nin hemen yanında, Türkiye’nin hemen güneyinde bir terör devleti istiyorlar ve maalesef bu ülkede ana muhalefet lideri de bizim altımızda PYD olsun ne var bunda diyecek kadar basireti uzak insanlar. “Bizim İsmail olsan ne, PYD’nin İsmail olsan ne” mesele bu ülkenin milli birliği ise beraberliği ise Cumhur ittifakından başka yolumuz yok. Ne MHP ne AK Parti düz bir mantıkla bir araya gelmek zorunda değil. İki parti var, tüzel kişi de var, lideri de var, program var ama ne diyoruz aylıklarımız yukarı tarafta. Biz temel değerler de beraber iş yapmakla gurur duyuyoruz. Beraberce “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Vatan diyoruz” ve demeye hep beraber devam edeceğiz.”diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz