SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

TORBA YASAYA HAYIR…

On gün önce gerçekleştirdiğimiz basın açıklamamızı sonlandırırken ne demiştik! Bu düzenlemeye karşı yanıtımız mücadele olacak demiştik! Değerli basın mensupları. Sevgili Emekçi Kardeşlerim. Dediğimiz gibi mücadelemizi büyütüyoruz. Adına “istihdam paketi” dedikleriesnekleştirme, kuralsızlaştırma, güvencesizleştirme yani kısacası köleleştirme paketine karşı sesimizi bugün daha güçlü bir şekilde yükseltiyoruz.

Çünkü bu köleleştirme paketine karşı sürdürdüğümüz mücadelede, artık yalnız olmadığımızı biliyoruz. İki gün önce HAK-İŞ ve DISK Konfederasyonları ile ortak açıklama yaptık. “Esnek Çalışmaya hayır” dedik. Yaptığımız ortak açıklamayla, Türkiye işçi sınıfının temel hakları söz konusu olduğunda, nasıl bir arada ve dayanışma içinde bir araya geldiğini gösterdik.  Bu düzenlemeyi TBMM”ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz!

Gelin bu yanlıştan vazgeçin Vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın! Vazgeçin ki emekçiler adlarınızı duyduğunda, yüzlerinizi gördüğünde size saygı göstersin Vazgeçin ki, zaten emekçilerin sahip olduğu onlarca derdine bir dert daha eklemeyin. Salgınla, geçim sıkıntısıyla. işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin! Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı?  0 zaman gelin, enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz?0 zaman onların istekleri dışında ücretsiz izine çıkarılmalarını engelleyin Ücretsiz izine çıkarılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yasayabildiğini Hayal edin! Onların yerine kendinizi koyarak hayal edin ki, yaptığınız yanlışların farkına varın.

Değerli basın mensupları. Sevgili Emekçi Kardeşlerim. Bizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar bizlere yeni dertler üretmekten usanmadılar Ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğini mi sanıyorlar? Eğer öyle sanıyorlarsa yanılıyorlar,  bizi henüz tanımıyorlar Bizler mücadeleden vazgeçmeyiz…Ama bugün. ama yarın, bunun hesabını sorarız.

Bu akşam ülke genelinde, mesai çıkışında alkışlarla sloganlarla bu paketi protesto ederek ilk mesajımızı vereceğiz Mesajımızın alınacağını ümit ediyoruz. Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz! Emek, alın teri, helal kazanç bir torbaya sığmayacak kadar kutsaldır.

Esnek çalışmaya HAYIR Kıdemimizin yok edilmesine HAYIR Torba yasaya HAYIR Bu mücadele çocuklarımıza mutlu bir gelecek, insanca yaşayacağımız bir hayat, insanca çalışabileceğimiz iş şartlarını sağlamak içindir.  Yaşasın Ekmek Barış Özgürlük Mücadelemiz.

Osman AKKURT

Türk-İş Çanakkale İl Temsilcisi

Türk Metal Sendikası

Biga Şube Başkanı

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top