reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | TMO ARAZİLERİNİ SATIP OFİSLERİNİ KAPATIYOR MU? |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 30 Kasım 2019 - 08:22:32
TMO ARAZİLERİNİ SATIP  OFİSLERİNİ KAPATIYOR MU?

reklam

reklam
TMO ARAZİLERİNİ SATIP OFİSLERİNİ KAPATIYOR MU?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada TMO’nun bazı bölgelerdeki ofislerinin kapatılacağı yönündeki söylentilerinGelibolu yarım adasındaki çiftçileri kaygılandırdığını belirterek, “TMO’nun Eceabat’taki arazisinin yaklaşık 28 dekar olduğu ve özelleştirileceği söylentileri gerçek midir?” diye sordu.

Özgür Ceylan yaptığı konuşmada, 2015 yılından bu yana TMO’nun bazı bölgelerdeki ofislerini kapatacağı yönünde söylentiler olduğunu, bu durumun Gelibolu yarım adasındaki çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. TMO’nun Eceabat’ta bulunan ofisinin kapatılacağı yönünde iddiaların olduğunu belirten Özgür Ceylan, bunun gerçek olup olmadığının açıklanmasını isteyerek,“Ofisin Eceabat’taki birimlerinin kapatılmasının gerekçesi olarakzaman zaman ofisin ilçede yaptığı alımlarının miktarının düşük olması ifade edilmektedir”dedi. TMO’nun silo ve ambarlarının bulunduğu Eceabat’taki arazisinin yaklaşık 28 dekar olduğu ve özelleştirileceği söylentileriningerçeği yansıtıp yansıtmadığını öğrenmek istediklerini belirten Özgür Ceylan, “Bu durum gerçek ise üretici hem artan girdi maliyetlerine katlanacak, hem de nakliye sorunu ve maliyetiyle karşı karşıya kalacaktır” dedi.

 

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TMO’nun Eceabat ofisinin özelleştirilmesi yönünde alınacak kararın yaratacağı ekonomik mağduriyetin bölge üreticisini zor durumda bırakacağını belirterek, “Zaten ofis kış aylarında kapalı durumdadır. Alımların sürdüğü takvim içerisinde ofisin ilçe merkezinden alımlarına devam etmesinin sürdürülmesi bölgedeki üreticilerimizin korunması noktasında son derece önemlidir” dedi. Özgür Ceylan, bu yönde bir çalışma söz konusu ise hangi aşamada olduğu yönünde de bilgi istedi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz