SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Soner Dedeğoğlu’nun İsmi Parkta Yaşayacak

Biga Belediyesi’nin 2020 yılı Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda oy birliğiyle alınan kararla geçtiğimiz yıl vefat eden Soner Dedeoğlu’nun ismi parka verildi.

Biga Belediye Meclisi Şubat 2020 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 4 Şubat 2020 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 13 gündem, 1 gündem dışı konunun gündeme alınmasıyla 14 gündem maddesi görüşülüp oy birliğiyle karara bağlandı. Toplantıya, vatandaşlar, muhtarlar, STK temsilcileri ve basın mensupları katılırken, toplantı Biga Belediyesi’nin Facebook sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı.

Meclis toplantısında, Hamdibey, Şirintepe, Yeniceköy ve Çavuşköy mahallelerinden gelen plan tadilatı talep ve tasdikleri ile ilgili gündem maddeleri görüşülüp oy birliğiyle karar bağlandı. Meclis gündeminin 11. maddesi ise Soner Dedeğoğlu’nun isminin parka verilmesiydi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, vatandaşlardan gelen talepler ve Biga Müftülüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Sakarya Mahallesi Barış Caddesi, 213. ve 215. sokağın arasında kalan ‘Kutlu Doğum Parkı’nın isminin ‘Soner Dedeoğlu Parkı’ olarak değiştirilmesini Meclis üyelerinin oylarına sundu, karar oy birliğiyle kabul edildi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 24 Mart 2019’da hayatını kaybeden Biga’nın sevilen ismi Soner Dedeoğlu’nu rahmetle anarak, “Soner’in ruhuna Fatiha okuyalım” dedi. Meclis üyeleri ve tüm katılımcılar Soner Dedeoğlu için Fatiha okudu. Diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

Biga Belediye Meclisi Mart 2020 Meclis toplantısı ise 3 Mart 2020 Salı günü saat 16.00’da yapılacak.

SON EKLENENLER
Scroll to Top