SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

SKORU BOŞVERİN BUNLARI KONUŞALIM

Bigaspor bugün Gümüşçay Fatin Rüştü Zorlu Stadı’nda Bandırma Etispor’u ağırladı. Maçın skorundan çok konuşmamız gereken başka şeyler var!

Biga İlyas Bayram Stadı’nın tartan pistinin “çok acil” değişmesi gerektiğinden Biga’nın futbol takımları apar topar beldelerdeki başka stadyumlara yönlendirildi. Bugün de Bigaspor, taksi tutsanız 110 TL yazacağı “kendi evindeki” maça adeta deplasmana gider gibi gitti.

İLYAS BAYRAM’DA HİÇ BİR ÇALIŞMA YOK!

Ancak maç saatinde Biga İlyas Bayram Stadı’nda hiçbir çalışmanın olmaması, spor camiasını “madem stadta çalışma olmayacaktı, biz niye Gümüşçay’a gittik” dedirtti.

İlyas Bayram Stadı’ndaki tartan pist çalışmalarını haber yapmak için stada giden ekibimizden ziyade bugün İlyas Bayram Stadı’na gidenler bizimle de sınırlı kalmadı.

HAKEMLER DE İLYAS BAYRAM’DAYDI

Gümüşçay’da oynanacağı açıklanan maçtan önce hakem triosunun da Biga İlyas Bayram Stadı’na geldiği ve stadı bomboş görünce sora sora Gümüşçay Stadı’nı bulduğu öğrenildi. Ayrıca Bigaspor maçını izlemek isteyen 50’nin üzerinde futbolseverin de İlyas Bayram Stadı’na geldiği ve maç olmadığını görünce geri döndüğü öğrenildi.

RÜZGAR VE SOĞUK HAKİMDİ

Gümüşçay Stadı’nı bilenler bilir. Çok ciddi şekilde rüzgar alan bir saha burası. Bu soğuktan ötürü de maça ilgi oldukça azdı. İlyas Bayram’daki maçlardaki kalabalığın onda biri kadar futbolsever, maç anında tribündeydi.

SES SİSTEMİ YOK

Stadyumda sabit bir ses sistemi olmadığından önceki maçlarda Biga Belediyesi’nin ses sistemleri maçlarda kullanılıyordu. Ancak bugünkü maçtan önce de Biga Belediyesi ve  ses sistemi istendiği öğrenilirken  belediyeden de ses sistemi gönderilemediği görüldü.

SKORA GELİNCE…

Bigaspor zorlu maçta rakibi Bandırma Etispor’a ikinci yarıda kalesinde gördüğü 3 gol ile 3-0 mağlup oldu. Bu skorla temsilcimiz ligde 8’inci sıraya geriledi. Bir diğer Çanakkale temsilcisi Bozcaadaspor da deplasmanda Kuştepespor’u mağlup etti ve Bigaspor ile arasındaki puan farkını 5’e düşürdü.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top