reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | SGK VE İŞKUR’DAN BİGA TSO’DA TEŞVİKLER SEMİNERİ |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 15 Şubat 2019 - 14:54:44
SGK VE İŞKUR’DAN BİGA TSO’DA TEŞVİKLER SEMİNERİ

reklam

reklam
SGK VE İŞKUR’DAN BİGA TSO’DA TEŞVİKLER SEMİNERİ

Biga Ticaret ve Sanayi Odası, SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri işbirliğinde yatırım teşvikleri, prim teşvikleri ve işbaşı eğitim program teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantısı 14 Şubat 2019 Perşembe günü Biga TSO’da yapıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, Çanakkale SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, mali müşavirler ve oda üyelerinin katıldığı toplantıda, İŞKUR ve SGK Teşvikleri ile 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu hakkında bilgiler verildi.

Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin’in bilgilendirme toplantısının açılışında yaptığı konuşmasının ardından söz alan SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, geciken borçların ödeme sürelerinin uzatıldığını belirtti.

Ercan, “2018 yılında 7143 sayılı bir teşvikimiz vardı, işverenlerimizin bir kısmı bu teşviği çeşitli nedenlerden dolayı ödeyemediler. Bununla ilgili 7143 sayılı kanunun 2’nci maddesi statüsünde ek iki yayınlandı. Bu ek iki ile aksayan taksitleri 28.02.2019 tarihine kadar ödediğiniz takdirde yapılandırma devam edecektir. Bu yapılandırmanın devam etmesinin ne tür faydası var? Tüm teşviklerde ya borcun tamamının ödenmesi gerekiyor ya da yapılandırması gerekiyor. Borç yapılandırıldığı zaman da taksitler düzenli ödendiğinde de bu teşviklerden faydalanma imkânı oluyor. Geçen yıl 7143’ten faydalanamayan işverenlerimiz oldu. Bu işverenlerimizin bir kısmının borcu olabilir. Bu borcun yapılanmasını da 6148/6 maddesine göre İl Müdürlüğümüzün bünyesinde işverenlerimizin bu tür borçları varsa gelsinler, bizlere müracaat etsinler biz her türlü yardımı onlara sağlarız. 48’e göre taksit yaparız.

Bunda da taksitler düzenli ödendiği müddetçe teşviklerden faydalanacaktır. Diğer bir hususun 17103-27103 ilave istihdam seferberliği bölgemiz için hakikaten önemli bir teşviktir. Dolayısıyla bu teşvikten de faydalanmalarına gidelim. Çok güzel getirileri var. Birinci derece akrabalar da dâhil eğer iş yerinde çalışıyorsa, teşvik şartlarını oluşturuyorsa bundan faydalanabiliyor ve sigorta priminin tamamını, verginin tamamını devletimiz karşılıyor.” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, “Birçok işverenimizin zaman zaman yeterli düzeyde bu teşviklerden yararlanmadığını görüyoruz. Teşviklerin yanında İŞKUR’un sunmuş olduğu başka imkânlar da var. Bu imkânlar da kurs destekleridir, işbaşı eğitim destekleridir. Birçok işverenlerimizin bir araya gelip ortak adım attığı eleman yetiştirme projeleridir.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü uzmanları, 2019 yılı İŞKUR ve SGK’nın teşvikleri hakkında bilgilendirme sunumu yaparak katılımcıların sorularını yanıtladı.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz