SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

SAROS’DA TUZ KOKMUŞ, ÇEVRE KATLEDİLİYOR

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür CeylanSaros Körfezi’nde BOTAŞ tarafından yapılan projenin, yargı süreci devam etmesine ve yöre sakinlerinin karşı çıkmasına rağmen olanca hızıyla devam etmesini gündeme getirerek, “Bu projelere ‘Dur!’ demek iktidar sahipleri için neden bu kadar zor?” diye sordu.

 

Özgür Ceylan BOTAŞ’ın Saros Körfezi’nde, mahkeme süreci devam ettiği halde 270 metre uzunluğunda bir iskele dolgu platformu ve kara boru hattı inşa çalışmalarına devam etmesini Meclis Gündemine taşıdı. Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada BOTAŞ’ın Saros Körfezi’nde yaptığı projenin yargı süreci devam etmesine ve yöre sakinlerinin karşı çıkmasına rağmen olanca hızıyla devam ettiğini belirterek, “Et kokarsa tuzlanır, ya tuz kokarsa ne yapılır? Saros’ta tuz kokmuş gibi görünüyor” diye konuştu. Özgür Ceylan, Saros Körfezine gaz tankerleri için iskele, dolgu platformu ve kara boru hattı inşa çalışmaları için çevre katliamı yapıldığını ileri sürerek, “Tarım arazilerine, ormanlara, denize ve sahile geri döndürülmesi mümkün olmayacak biçimde zarar veren bu projelere “Dur!” demek iktidar için neden bu kadar zor?”diye sordu.

 

CHP’li Özgür Ceylan yaptığı açıklamada BOTAŞ’ınSaroskıyılarında yol yaptığını, binlerce ağaç kestiğini belirterek, “Aynı proje için 2 farklı ÇED raporuna tanık oluyoruz. Bu çevre katliamında hangi ÇED raporu esas alınmıştır? Bilirkişi raporlarıyla hukuksuzluk ortaya konmuşken neden mahkeme kararları beklenmiyor?” diye sorarak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top