SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

SARAY ESNAFTAN BİHABER

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ezine’de sanayi esnafı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Sanayi esnafının yüzde 40’ının işleri yarı yarıya azalırken, yüzde 40’ı siftahsız dükkân kapatır hale gelmiş. Esnaf devletten destek bekliyor. Saray esnaftan bihaber” dedi.

Özgür Ceylan CHPEzine ilçe örgütünü ziyaret ederek İlçe Başkanı Caner Şahin, İl Yöneticisi Mehmet Seren, İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Aşkın Gülşen, ilçe yöneticilerimiz ve Ezine Kadın Kolu Başkanı Cansu Doğan ve partililer ile birlikte sanayi esnafının sorunlarını dinledi. Özgür Ceylan, sanayi esnafının yüzde 40’ının işlerinin yarı yarıya azalırken, yüzde 40’ının siftahsız dükkân kapattığını belirterek, “İşlerdeki düşüşün yanı sıra malzeme fiyatları da yüzde 30 ile yüzde 100 arasında artmış. Alım gücü düştüğü için artışları da fiyatlara yansıtmakta zorlanıyorlar”dedi. Esnafın iktidardan beklentileri olduğunu ifade eden Özgür Ceylan, Bağ-Kur primlerinin küresel salgın döneminde alınmaması gerektiğini savundu. Esnafa küresel salgın döneminde sağlanan kredilerin, taksit ödemelerinin normalleşmeye geçileceği tarihe kadar ertelenmesi gerektiğini söyleyen Özgür Ceylan, “Esnaf elindeki parçanın yerine yenisini koymakta zorlanıyor” dedi.

Esnaf Destek Bekliyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan sanayi esnafının devletten daha fazla destek beklediğini ifade ederken, “Tüm bu ekonomik sorunlara karşı esnafımız ara elaman arayışı içinde. Yıllardır iktidara yaptığımız çağrıya karşın eğitim – istihdam ilişkisi kurulamadığı için sanayi esnafı ara elaman bulmakta zorlanıyor” diye konuştu. Özgür Ceylan her iş kolunda esnafın büyük sıkıntı içinde olduğunu söylerken, “Lokantalar ve kıraathaneler de AVM ler gibi HES koduyla ve müşteri sınırlamalarıyla tekrar faaliyete geçmek istiyorlar. Bu insanlar ve çalışanları artık evlerine ekmek götürecek parayı dahi bulamaz durumda” diye konuştu.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top