SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

ŞADAN DOĞAN: BİGA’DAKİ VAKA SAYISI…

 Biga Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı’nın sair görüşmeler bölümünde konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, sorumlu davranarak hem Biga’daki vaka sayılarını açıkladı, hem de Bigalılara koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

“Biga’da gidişat iyi değil arkadaşlar” diyen Başkan Doğan, gün içinde katıldığı pandemi toplantısı hakkında meclis üyelerini bilgilendirirken dünün vaka sayısı ile birlikte Biga’daki toplam vaka sayısını da açıkladı.

Biga’da 600-700 arası vaka olduğunu söyleyen Başkan Doğan şöyle konuştu:

“BİGA’DAKİ TOPLAM VAKA SAYISI…”

“İlk önce sağlık diyorum. Bugün pandemi toplamız vardı sayın kaymakamımız başkanlığında. Biga’da gidişat iyi değil arkadaşlar maalesef. Biliyorsunuz 7 köyümüz karantinaya alındı. Her geçen gün de artabilir. Bigamızdaki yeni vaka sayısı dün 100 civarındaydı. Biga’da toplama baktığımız zaman 600-700 arası bir vaka sayımız mevcut. Bunun için hep beraber tedbirlerimizi arttırmamız lazım. 7 köyümüzde karantina var. Üyelerimiz bu köylerde çalışanlarının olduğunu söylüyorlar ve çalışanlarının köylerden çıkmalarını istiyorlar. Böyle bir şey zor arkadaşlar.

Gerekli görüşmeleri yaptık. O köylerden çıkan arkadaşların karantinada olmaları lazım. Yol boylarında da alınan karar gereği, buradaki lokantalar da masa servisi yapamayacaklar. Sadece paket servis yapılabilecek. Az önce İşkur müdürümüz yanımızdaydı. Kısa Çalışma Ödeneği’nden hızlı bir şekilde müracaat yaptıkları zaman faydalanabilecekler, kapanan işyerlerindeki çalışanlar. Meclis toplantısını ilk defa uzaktan yapalım dedik. Büyük ihtimalle bir dahaki toplantıda öyle yapacağız. Çok kalabalık olmak da istemedik. Çalışmasını yapacağız. Komite toplantılarımız da iyi gidiyor. Komite başkanlarımıza da teşekkür ediyoruz. Kendimizi korumamız lazım. İlk önce sağlık diyoruz.”

SON EKLENENLER
Scroll to Top