reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | ÖZGÜR CEYLAN’DAN SERT AÇIKLAMALAR |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 6 Mayıs 2022 - 09:17:16
ÖZGÜR CEYLAN’DAN SERT AÇIKLAMALAR

reklam

reklam
ÖZGÜR CEYLAN’DAN SERT AÇIKLAMALAR

AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın bayram ziyaretlerinde her gittiği yerde hedefe koyduğu CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan yanıt geldi.

Ceylan için “Utanmaz herif ya, Ulan yarın yüz yüze geleceğiz, bu yaptığınız geri zekâlılıktır, Bu ne ahmakça bir şey. Başına vapur düşsün” ifadelerini kullanan Turan’a cevap veren Özgür Ceylan; “Bizim de bildiğimiz gerçek yüzünü gösterdi Bülent Turan. Bayramda konuşulmayacak kadar kötü konuşmalar sergiledi” ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga’nın yerel basın mensupları ile basın toplantısı düzenledi. Ekonomik krizden, tarım politikalarına, Suriyeli göçmenlerden Çanakkale’nin yerel sorunlarına kadar birçok konuda açıklamada bulunan Özgür Ceylan Biga özelinde ise yapımı geciken okullara dikkat çekti. Okulların tamamlanamamasının sebebinin ekonomik kriz nedeniyle artan enflasyon sonucu müteahhitlerin işlerini bırakması olduğunu söyledi. Ceylan ayrıca Biga’ya demiryolu yapılması gerektiğini vurguladı.

“OKULLAR BİGA’NIN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ”

Ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve artan enflasyonun sonucu olarak Biga’da okulların inşaatının durduğuna dikkat çeken Ceylan; “Okullar meselesiyle ilgili daha önce bir soru önergesi vermiştik. Cevabını da paylaşmıştık. Yapılacaktı, yapılıyordu. Bu enflasyondaki yükselme neticesiyle sanırım müteahhit işi bırakmış. Kaymakam beyle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Kendisine okulların durumunun ne olacağını sordum. Aynı şeyi o da teyit etti. Enflasyonla ilgili zarardan dolayı müteahhit bıraktı dedi. Bayramdan sonra yeniden ihaleye çıkılacakmış. Yine aynı şartlarla ve aynı rakamlarla çıkılacaksa bir anlamının olmayacağını söyledim. Enflasyona göre güncelleme yapıldığı ifade edildi. Enflasyonu da öngörmek zor şu anda. Okul meselesinin takipçisi olacağız. Okullar şu anda Biga’nın çözülmesi gereken en önemli sorunlarının başında geliyor. Fen lisesinde ikili öğretim yapılıyor şu anda. Pek çok okulda ikili öğretim yapılıyor. Türkiye’nin en gelişmiş yerlerinden biri Çanakkale’de ikili öğretim bize yakışmıyor. Bunların yıkıldığı gibi planının yapılıp bir an önce ihalesinin, çalışmasının yapılması gerekiyordu şu ana kadar. Enflasyona da ezdirmeyeceksiniz o zaman müteahhidi de. Adamın da zarar edecek hali yok. Ben Bigalının işinin çözülmesine bakarım” dedi.

“BİGA SANAYİCİSİNİN TRENE İHTİYACI VAR”

Yıllardan bu yana özellikle Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan’ın gündeme getirdiği Demiryolu hattı için de görüşlerini açıklayan Özgür Ceylan; “Biga’nın, belki de Çanakkale’nin en önemli sorunlarından biri de tren yolu. Her yerde, her katıldığım toplantıda ben söylüyorum bunu. Söylemeye de devam edeceğim. İktidar milletvekilleri kızıyor bana. Biga’ya tren gelmesi lazım. Biga’nın tren yoluna kavuşması lazım. Çanakkale’nin Bandırma’ya en yakın noktası Biga. Bandırma’da tren var. Aradaki 75 km hiç değilse yük ve nakliye anlamında taşımacılıkta Biga sanayicisinin ihtiyacı trendir. Tren yoluyla ilgili gerekli atılım yapılmalıdır. Şu ana kadar hiçbir girişim yok. Kalkınma planlarında ben buna rastlamadım” ifadelerini kullandı.

“KARABİGA’YA VERİLEN DOĞALGAZ SÖZÜ TUTULMALI”

Karabiga’ya doğalgaz getirileceği sözünü hatırlatan Ceylan, aynı zamanda beldede bulunan limana da sözü getirerek; “Karabiga’ya ben gidiyorum, geliyorum. Karabiga’da doğalgaz işine başlandı. Orada da müteahhit enflasyonla ilgili zarar etme gerekçesiyle kaçmış. Karabiga’ya bir doğalgaz sözü verildi. Bu doğalgaz sözünün tutulması lazım. Bir an önce gerçekleştirilmesi lazım. Karabiga Limanı ile ilgili de kapasitesinin arttırıldığı söyleniyor. Ben pek bir değişiklik görmüyorum. Daha iyi bir iyileştirme, daha yüksek kapasite ve limanın daha aktif hale gelebilmesi için çalışma gerekiyor” şeklinde konuştu.

“BÖYLE GİDERSE BİGA’DA CEZA YEMEYEN ARAÇ KALMAYACAK!”

Biga ilçe genelinde uygulamaya giren ve vatandaşların başına adeta bela olan EDS cezalarına da değinen Özgür Ceylan; “EDS ile ilgili çok şikayet alıyoruz Biga’dan. Geçen ilçe başkanım da açıklama yaptı. Böyle giderse Biga’da ceza yemeyen araba kalmayacak. Maalesef bu da trafik önleminden ziyade sanki gelir etme çabasıymış izlenimi uyandırıyor. Halkın canı yanıyor. EDS ile ilgili, kırmızı ışıklarla ilgili gereken düzenlemenin yapılması lazım. Defalarca söyledik. Yine gündeme getirmeye devam edeceğiz” dedi

“BİGA BELEDİYESİ TÜRKİYE GİBİ; YÖNETİLMİYOR, SAVRULUYOR”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı da eleştiren Özgür Ceylan; “Biga’da biz eskiden şunu görürdük. Dışarıdan gelenler, ‘Biga çok değişiyor. Biga çok gelişiyor’ gibi şeyler söylerlerdi. Son 3 yıldır Biga’da ben hiçbir değişiklik görmüyorum. Biga Belediyesi kendinden önceki belediyenin yaptığı hizmetleri taklit etmeye çalışır bir pozisyonda. Görüntü o. En son AKM’de bu Atatürk karşıtı bir ne diyeyim ona, bir kendini bilmezi de orada konuşturmaları da bence üzerine tüy dikti. Biga Belediyesi şu anda yönetilmiyor gibi görünüyor. Genel başkanımızın daha önce bir sözü vardı. Aynısı Biga için de geçerli. Ülke gibi Biga Belediyesi de yönetilmiyor, adeta savruluyor. Bigalı olarak bu beni üzüyor” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz