SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

ÖZGÜR CEYLAN: YANGIN ALANI AFET BÖLGESİ İLAN EDİLSİN

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Gelibolu’nun Ilgardereile Eceabat’ın Kumköy ve Yalova köylerinde çıkan yangında 500 hektar çam ormanının ve ekili tarım alanının kül olduğunu büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, “Bu köylerimiz derhâl afet bölgesi ilan edilerek zararları devlet tarafından karşılanmalıdır” dedi.

Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Gelibolu ve Eceabat arasındaki ormanlık bölgede çıkan yangını gündeme getirerek, yangın hakkında bilgi verdi. Özgür Ceylan, konuşmasında, Kumköy’de yaklaşık 3.500 dekar buğday ve 500 dekar zeytinliğin, Yalova köyünde 250 dekar buğday ve arpa, Ilgardere’de de 70 dekara yakın buğday ve arpa ekili alanın kül olduğunu söyledi. Söndürme ve soğutma çalışmalarının ardından hiç vakit kaybedilmeden, yangının çıkış nedeninin tespit edilmesi gerektiğini belirten Özgür Ceylan, yangının çıkmasına neden olan kişilerin tespit edilmesi halinde, haklarında en ağır cezai yaptırımların uygulanmasının, kamuoyunun beklentisi olduğunu söyledi. Özgür Ceylan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin hemen felaket bölgesine hareket etmesinin ve çok sayıda araç gereçle yangına müdahalenin sağlanması çabasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Ancak helikopterlerde gece görüş cihazı bulunmadığından, hava karardıktan sonra kullanılamamasının yangın alanının genişlemesine neden oldu” iddiasında bulundu. Özgür Ceylanyangına çevre belediyeler başta olmak üzere çok sayıda itfaiye aracıyla müdahale edildiğini belirtirken, partisinin ilçe başkanları ile İl Genel Meclisi Üyelilerinin yangının çıkmasının hemen ardından yangının devam ettiği bölgelere ayrı ayrı hareket ederek, bölge halkına destek olduklarını söyledi.

Zeytinlikler Kül oldu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yangın sırasında Kumköy’de yaklaşık 3.500 dekar buğday ve 500 dekar zeytinliğin, Yalova köyünde 250 dekar buğday ve arpa, Ilgarderede de 70 dekara yakın buğday ve arpa ekili alanın yangın sırasında kül olduğunu ifade etti. Köylerin derhâl afet bölgesi ilan edilerek zararları devlet tarafından karşılanması gerektiğini söyleyen Özgür Ceylan, “Can kaybı yaşanmamış oluşu, bu felaketin tek tesellisidir. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top