SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Nusret Mayın Gemisi Karabiga’da ziyarete açıldı

Karabiga Belediyesinde Nusret Mayın Gemisi ziyarete açıldı.

Deniz kuvvetlerinin tanıtılması, deniz ve denizciliğin sevdirilmesi ile Çanakkale ruhunun yaşatılması maksadıyla TCG Nusret Gemisi Karabiga şehir iskelesinde halkın ve öğrencilerin ziyaretine açıldı.

TCG Nusret gemisi Komutanı Yüzbaşı Bora Baran yaptığı sunum ile TCG Nusret Gemisi tarihçesini anlattı. Görevliler, gemi hakkında ve Çanakkale Savaşı sırasında üstlendiği görevle ilgili bilgiler verdi. TCG Nusret gemisi Komutanı Yüzbaşı Burak Kandaş, gemiyi gezen çocuklarla ve halkla yakından ilgilenirken, öğrenciler gemide Çanakkale Savaşı ile ilgili videoları izledi.

Nusret Mayın Gemisi ziyarete açılışına Kaymakam Mustafa Can, Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan katıldı.

Kaymakam Mustafa Can, Çanakkale Deniz Zaferinin en önemli sembollerinden biri olan Nusret Mayın Gemisinin Karabiga’da ağırlamaktan büyük onur duymaktayız Gemi Komutanımıza ve mürettabatına teşekkür ederim dedi.

 

 

SON EKLENENLER
Scroll to Top