SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Noktayı Koydu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanlığında, kameraların karşısına geçti. Başkan Gökhan, eşi Hale Gökhan ile açıklamaya katılırken, yapmış olduğu konuşmasında, önümüzdeki yerel seçimlerde aday olmayacağını söyledi. Tüm aday adaylarına başarılar dileyen Başkan Gökhan, mührü teslim edeceğime inancım sonsuz dedi. Bugüne kadar yapmak isteyip yapamadığı projeyi de yat limanı, balıkçı barınağı olarak açıkladı.

CHP Merkez İlçe Başkanlığında, saat 11.30’da gerçekleşen basın toplantısına, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, Eski İl Başkanı Doğan Ateş, Eski Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Eski Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık da katıldı.

Aday olmama kararı verdim”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Şimdi, kendi kişisel tarihimde bir yol ayrımına geldim. 2002 yılından bu yana sürdürdüğüm Belediye Başkanlığı için yaklaşan seçimlerde, aday olmama kararı verdim.

Herkesin hakkını helal etmesini diliyorum”

Çanakkale halkı tarafından bu denli sevilmek, ilgi görmek, desteklenmek, yapılan onca haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı korunup, kollanmak benim için ifadesi imkansız bir duygu. Bu eşsiz duyguyu galiba kalbimde taşıyacağım. Bu süreçte istemeden kırdığım kimse varsa aflarına sığınıyorum, herkesin hakkını helal etmesini diliyorum. Birlikte çalışıp, ürettiğimiz herkese teşekkür ederim.

Geçmişte siyaseten ters düştüğümüzde dahi belediye başkanlığı adaylığım destekleyen Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı rahmetli Deniz Baykal’a, sonrasında daima yanımda olan eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimi sunmak isterim. Yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e de başarılar diliyorum.

Mührü teslim edeceğime inancım sonsuz”

31 Mart yerel seçimlerinde seçilecek Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanına, emanet aldığım mührü teslim edeceğime inancım sonsuz. Bu konuda kimsenin tereddüttü olmamalıdır. Seçimlerde adayımızın başarısı için hep birlikte çalışarak Mart’ın sonunda yine baharı getireceğiz. Her şey çok güzel olacak.

Gerçi çocuklar var ama ben muhtemelen işimi sürdüreceğim”

Benim biliyorsunuz özel işlerim var. Gerçi çocuklar var ama ben muhtemelen işimi sürdüreceğim. Benim tecrübem var tabi ki. 38 yıllık bir tecrübem var. Fiilen 20 yıllık başkanlık tecrübem var. Partinin ihtiyaç duyduğu her aşamada yeni belediye başkanımıza tecrübelerimizi aktarmaya hazırız. Sivil toplum kuruluşları ile biraz haşır neşir oluruz. Bize ihtiyaç duyulduğu noktada destek olmaya devam edeceğiz. Hanımla seyahat planlıyoruz. Ben çok uzun tatil yapmayı sevmiyorum. Haftalık tatiller beni tatmin eder. Sokaklarda olacağız. Selamlaşacağız. Merhabalaşacağız.

İrfan Beyin ne avantajı var? Belediyede çalışıyor oluşu ve bürokrasi bilmesi”

Başkan Gökhan, “İrfan Mutluay’a desteğiniz hakkında ne söylemek istersiniz?” sorusuna, “İrfan Bey zaten Belediye Başkan Yardımcısı. Ben bütün aday adaylarına, yenileri olur mu bilmiyorum, hepsine bu kentin hizmetinde başarılı olacaklarına inanıyorum. İrfan Beyin ne avantajı var? Belediyede çalışıyor oluşu ve bürokrasi bilmesi. Malum bizim bir grubumuz var ve İrfan Bey grubumuzun adayı olarak çıkmıştır. Parti içi demokratik süreçlerde desteğimizi kime vereceğimizi konuşuruz. Tüm adaylar Cumhuriyet Halk Partili. 4’ünden birisini mutlaka o koltuğa oturtacağız” dedi.

Bu süreçte Çanakkale’nin hale ablası olmayı sevdim”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan, “Bu 21 yıl sizin için nasıl geçti?” sorusuna, “Tabi ki inişli, çıkışlı, sevinçli, zorlu geçti. İnsanların size olan güvenlerini ve sevgilerini hissetmek size güç veriyor. Dolayısıyla farklı bir yaşam. Bence ben en çok bu süreçte Çanakkale’nin hale ablası olmayı sevdim. İnşallah Allah sağlık verirse, bundan sonra da abla olarak devam etmeyi düşünüyorum” yanıtını verdi.

Yat limanı, barınağı yapamadık. Müsaade etmediler”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Gerçekleştirmek isteyip, yapamadığınız oldu mu?” sorusuna, “Var tabi ki. Aklıma geldi. Yat limanı, barınağı yapamadık. Müsaade etmediler. Biz hep muhalefetteydik. Bu şartlarda ne yaptıysak, yaptık. Düşünün bizim iktidarda olduğumuzu düşünün. İller Bankası’ndan biz kaç senedir kaynak almıyoruz” ifadelerini kullandı.

SON EKLENENLER
Scroll to Top