reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | MUTUR PANDEMİ SÜRECİNDE ESNAFIN YANINDA OLDUK |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 4 Haziran 2021 - 07:54:16
MUTUR PANDEMİ SÜRECİNDE ESNAFIN YANINDA OLDUK

reklam

reklam
MUTUR PANDEMİ SÜRECİNDE ESNAFIN YANINDA OLDUK

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimi, yenilenen binada yaptıkları yönetim kurulu toplantısı sonrası basın açıklaması yaptı.

“Öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı kutlar yapmış olduğumuz ibadetlerin makbul olmasını diliyorum. 15 aydır yaşadığımız pandemi sürecinde esnaf ve sanatkâr olarak çok zor günler geçirdik. Bu zorlu süreçte aramızdan ayrılanlar için Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun.  Bizler yöneticiler olarak Covid-19 sürecinde kapanan veya kısmi kapanan işyerleri için birtakım isteklerimiz olmuştu. 3 ay devam eden Gelir Kaybı ve Kira Desteği 1 ay daha uzatıldı.

Ve bunların tamamına yakını hesaplara geçti. Bunun yanında ilave olarak 3000 ve 5000 TL Hibe Desteği açıklandı ve başvuruları devam ediyor. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim. Tüm bunların yanında yerelde de yapılması gerekenleri, isteklerimizi ve taleplerimizi ilgili kurum ve kişilerle konuşarak sözlü ve yazılı olarak ilettik. Bakanlık tarafından kapatılan işletmelerimiz için gerek Belediyeden gerek Kaymakamlıktan maddi ve manevi taleplerimiz oldu.

Hem Sn. Kaymakam Bey’e hem de Sn. Başkan’a duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederim. Daha önce Üst Birliğimizden aldığımız karar gereği kapalı olan işletmelerimize verilmek üzere maddi destekte bulunduk. Bu sayıda Biga’da 1172, Çanakkale’de 10900 kişiye ulaşmıştır. Bu zorlu dönemde esnaf ve sanatkârımıza bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalıştık.”

“ODAMIZIN ÖZ KAYNAKLARIYLA YAPTIK”

“Kendi kurumumuz içinde de lokal olarak kullandığımız zemin katı hizmet alanı olarak değiştirdik. İkinci kat olarak kullandığımız yeri de esnaf ve sanatkârımız için toplantı ve konferans salonu olarak düzenledik. Dolayısıyla yaptığımız değişikliklerle 2 kat olarak uzun yıllar hizmet verilecektir. Bunu odamızın öz kaynaklarıyla gerçekleştirdik. Mutluyuz, gururluyuz. Bunun yanında İl Ticaret, İl SGK, İŞKUR Müdürlerimizle sürekli bir araya gelerek esnaf ve sanatkârlarımıza yönelik yapılan yeni değişiklikler ile ilgili bilgiler almaya devam ediyoruz. Ayrıca bugün itibariyle TBMM’de kabul edilen yasayla esnaf ve sanatkârımız nefes alacaktır.

Kademeli Normalleşmeden sonra Covid-19 konusunda istenilen seviyeye gelirsek bizimde ayrıca çok önem verdiğimiz Ahilik Haftası’nı 13-19 Eylül tarihleri aralığında Biga esnaf ve sanatkârına yakışır şekilde kutlayacağız. Değerli basın mensupları, sizlerin aracılığıyla tüm esnaf ve sanatkârıma hayırlı ve bol bereketli işler, sağlıklı günler diliyorum. Teşekkür ederim.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz