reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | MUSTAFA DURAK İÇİNİ ÖYLE BİR DÖKTÜ Kİ…. |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 31 Mayıs 2019 - 05:22:41
MUSTAFA DURAK İÇİNİ ÖYLE BİR DÖKTÜ Kİ….

reklam

reklam
MUSTAFA DURAK İÇİNİ ÖYLE BİR DÖKTÜ Kİ….

Kulübün elektrik borcundan dolayı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın telefonla aranması olayını kamuoyuna yansımasından sonra kameraların karşısına geçen Mustafa Durak, sert ifadelerle Erdoğan’a cevap verdi.

 

“BİZ BORÇ ÖDERKEN KİMSEYE KIZMADIK”

Başkan Durak açıklamasında ‘biz beş yıl önce Mehmet Özkan’ın başkanlığı bıraktığı arkadaşımızdan görevi devraldığımızda bizi onlarca avukat aradı. Bülent Erdoğan benim avukata numarasını vermeme kızmış. Bizi de 5 yılda pek çok avukat aradı ama biz kimseye kızmadık. Biz bunları kamuoyu önünde anlatmadık. Hepsini ödedik. Başkan Erdoğan bugüne kadar kaç para ödemiş ki kızmış. Sadece arandığı için mi kızmış yoksa para da vermiş mi. Biz 5 yılda yönetim olarak cebimizden yüksek miktarda paralar harcadık. Biz 2.700 TL elektrik parasını ödeyemeyecek durumda değiliz. Ama kulüp olarak yok, bundan sonra da ben vermek istemiyorum. Biz bedavaya hizmet yapmadık, üstüne para verdik.

 

“SEÇİM ZAMANI FORMA GİYİP MAÇA GELEREK BİGASPORLULUK OLMUYOR”

Mustafa Durak, sözlerine Erdoğan’ın seçim öncesi Bigaspor forması giyerek maça gelmesini de eleştirdi. Durak “Ben 5 yıldır Bülent Erdoğan’ı Bigaspor maçlarında görmedim. Bir kez seçim zamanı Bigaspor forması giyip geldi, seçim bitti, kazandı, bir daha maça gelmedi. Önümüzdeki beş yıl boyunca da takip edeceğim bakalım kaç kere gelecek. Sözle Bigasporluluk olmuyor” dedi.

 

“KAHVALTI PARASINI KİM ÖDEDİ”

 

Durak açıklamasını şöyle sürdürdü. “Bülent Erdoğan bu sezon sadece Tekirdağ deplasmanına giderken otel masrafımızı ödedi. Sonrasında bir kere de kahvaltı verdi. Ancak bu kahvaltının parasını kendisi ödemedi. Ben kimin ödediğini biliyorum. Siz de basın olarak araştırın bakalım kim ödemiş. Başkalarının ödediği faturalarla ahkam kesmek çok mantıklı olmuyor.” dedi.

 

“ŞAMPİYON TAKIM İLİM YAYMA CEMİYETİ’NDE KALDI”

Bigaspor Başkanı Mustafa Durak, U-19 takımının şampiyon olarak Çanakkale’ye gittiğini, burada İlim Yayma Cemiyeti’nde kaldığını söyledi. ‘Bigaspor takımının kalması gereken yer burası mıdır’ diyen Durak “Bigaspor futbolcuları 5 kişilik, tuvaleti duşu, televizyonu olmayan odalarda kaldı. Biz bugüne kadar 3-4 yıldızlı otellerde kaldık. Ama futbolcularımız hiç cemiyette kalmamıştı. Bigaspor’a yakışan yer burası mı” dedi.

 

“BİZ YÖNETİM KATINDA SİYASET KONUŞMADIK”

Bülent Erdoğan’ın Bigaspor’da siyaset yapıldığı iddasına da cevap veren Mustafa Durak “biz yönetim katında AKP’li, MHP’li, CHP’li arkadaşlarımızla bir çok toplantı yaptık. Bunlardan Başkan Erdoğan’a yakın olanlar var. Sorsun bakalım biz bir kere bile yönetim katında siyaset konuşmuşmuyuz.

 

“31 MART SEÇİMLERİNDEN ÖNCE İSTİFA ETMEM GEREKİRDİ”

Mustafa Durak, CHP’den belediye meclis üyesi kontenjan adayı olarak seçimlere girmesinden önce istifa etmesi gerektiğini söyleyerek “yönetimdeki arkadaşlarımızla konuştuk. Takımın küme düşme tehlikesi vardı. Benim istifa etmem halinde takımın küme düşme olasılığın yükseleceğinden dolayı bırakmamam yönünde bir kanaat oluştu. Ben koltuk meraklısı değilim.” dedi.

 

“BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİYSE…”

Mustafa Durak, Ak Parti’nin seçim sloganı olan ‘belediye işi gönül işi’ sloganı üzerinden Bülent Erdoğan’a cevap verdi. Durak “gönül işi gönül işi diye diye gidiyoruz, ilk günden başladı insanları kırmaya. Ben 5 yıldan beri burda görev yapıyorum. Burdan 5 kuruş para almadım. Para almadığım gibi bir dünya para verdim, helali hoş olsun. Madem gönül işi, buyursun başkan 5 yıl maaş almadan yapsın belediye başkanlığını ben de göreyim. Buradaki mi gönül işi, oradaki mi gönül işi hodri meydan.” dedi.

 

Ayrıca Başkan Durak “ben burada görev aldığım süre boyunca hiç bir kamu kurum ve kuruluşundan ihale, hibe, destek almadım. Alan varsa onlar kendilerini biliyorlar, çıksınlar kamuoyuna açıklasınlar.” dedi.

 

Durak, futbolcuların alacakları ve diğer borçların yeni yönetime kalacağını söyledi. Mustafa Durak ‘biz göreve geldiğimizde, bize kalan borçları ödedik. 4 yıl boyunca da hiç kimsenin kulüpten alacağı kalmadı. Son 1 yılda ekonomik krizden ötürü ödeyemedik. Ayrıca şuan kulübün elektrikleri kesik. 2.700 TL elektrik borcu var. Bunu da yeni yönetim devralacak” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz