SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

MUHTAR ÖZKAN’DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Gümüşçay Beldesi Cumhuriyet Mahallesinin yeni muhtarı Özkan Sert, yeni başladığı görevinde eğitime verdiği önemi göstermek için güzel ve anlamlı bir adım attı. Sert, muhtarlık maaşını Gümüşçay Atatürk İlk ve Ortaokulu’na bağışlayarak öğrencilere sürpriz yaptı.

Muhtar Özkan Sert’in bağış makbuzunu; Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Gümüşçay İlk ve Ortaokulu Müdürü Müge Pehlivan, Okul Aile Birliği Başkanı Ayşenur Korkmaz teslim aldılar. Programa Gümüşçay Belediye Başkanı Hasan Kırım da katıldı.

Muhtar Özkan Sert’in anlamlı bağışı, okul idarecileri ve okul aile birliğini mutlu ederken; bağışın; Zeka Oyunları, TÜBİTAK yarışmaları, okul sporları gibi öğrencilerin sosyal beceri alanlarını geliştirmek için kullanılacağı belirtildi.

Okul Müdürü Müge Pehlivan; öğrencileri ve öğretmen arkadaşları adına Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Özkan Sert’e teşekkürlerini iletirken; Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, eğitim alanındaki desteğin artması ve örnek oluşturan bu tür girişimlerin çoğalmasıyla, tüm öğrencilerin becerilerini geliştiren eğitim ortamlarının oluşturulmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Desteğin miktarından çok öğrencilere ve eğitim öğretim faaliyetlerine yapılmasına dikkat çekmek istediğini belirten Muhtar Özkan Sert; “Eğitim camiamıza, çocuklarımızın eğitimine destek olmak istedim. Bu konuda bilinç oluşmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımıza destek ve ilgi arttıkça başarının da artacağını biliyorum. Bakanlığımız her türlü desteği elbette veriyordur. Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece çocuklarımızın eğitimi için harcanan her kuruşun ve her zamanın geleceğimiz için önemli olduğunu göstermek istedim. Okulumuza ve çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gümüşçay Belediye Başkanı Hasan Kırım da, beldedeki sportif faaliyetlerin arttırılması için oyun grupları, ekip ve ekipmanları ile salonların arttırılmasını planladıklarını, öğrencilerden oluşturulacak farklı branşlardaki kulüpleri destekleyeceklerini dile getirdi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top