SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, Ankara’da Anıldı

TBMM’de 2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olarak kabul edilmesi dolayısıyla Gazi Meclis’te “100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi” ve “Mehmet Akif Ersoy Sergisi” ve “Akif Belgeseli Gösterimi Açılış Programı” düzenlendi. Programa, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da katılım sağladı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yılı olması dolayısıyla TBMM Genel Kurulunda temsil edilen bütün partilerin ortak kararıyla “İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul edildi. Bu kapsamda, TBMM Başkanlığı himayelerinde ve Çanakkale Valiliği tarafından Meclis’te bir dizi program düzenlendi. Programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakanlar, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, eski ve yeni milletvekilleri, Meclis personeli, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, Çanakkale ilçeleri ve Biga’dan STK başkanları katıldı.

100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Sergisi ve Akif Belgeseli Gösterimi Açılış Programına katılan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ı da ziyaret ederek Bigalı Mehmet Çavuş biblosunu hediye etti.

100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy Sergisini gezen Başkan Erdoğan, “Gazi Meclisimizdeyiz. AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’ı ziyaret ettik ardından Bayramiçli hemşehrimiz, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve 2021 İstiklal Marşı Yılı dolayısıyla düzenlenen programa katıldık. Milli şairimizin aziz hatırasını yaşatmak için büyük emeklerle hazırlanan sergi ve çalışmalar için emeği geçenleri kutluyorum. Akif’i hayırla ve minnetle yad ediyoruz. İstiklal Marşımızı yürekten ve coşkuyla ilelebet okumaya devam edeceğiz. Meclisimizde bizleri ağırlayan AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’a ve AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

SON EKLENENLER
Scroll to Top