SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

MHP’den “koronavirüs fırsatçıları”na tepki

MHP İlçe Başkanı Salih Atınkaya yaptığı açıklama’da döviz kurlarındaki yükselişi bahane edip bazı ürünlerin fiyatını yükselten fırsatçılar, bugün koronavirüs salgınıyla iş başında. Fakir fukaranın nafakasına göz diken kriz simsarlarına fırsat verilmemeli.” dedi.

Altınkay” Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınının tüm dünyada halk sağlığını tehdit ettiğini belirterek, geçtiğimiz hafta Türkiye’de de ilk vakanın açıklandığını anımsattı.

Sağlık Bakanlığının aldığı tedbir ve uygulamaların, salgının Türkiye’de yayılmasını önleyici nitelikte olduğunu ifade eden Altınkaya, hükümetin koronavirüse karşı aldığı okulların tatil edilmesi, spor müsabakalarının seyircisiz yapılması gibi önlemleri desteklediklerini söyledi.

Altınkaya, vatandaşlardan salgın karşısında tedbirli, soğukkanlı ve sağduyulu olmalarını isteyerek, el yıkamak başta olmak üzere gerekli hijyen kurallarının titizlikle uygulanması gerektiğini hatırlattı.

“FIRSATÇILAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI”

Toplumun büyük bir bölümünün koronavirüs salgınının tedirginliğini yaşadığı bir ortada bazı kişilerin bu durumu fırsata dönüştürdüğüne dikkati çeken Altınkaya, şöyle konuştu:

Ülkemizde koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından maske, makarna, kolonya gibi bazı ürünlerin fiyatlarında fahiş artışların yapıldığını görüyoruz. İki yıl önce döviz kurlarındaki yükselişi bahane edip bazı ürünlerin fiyatını yükselten fırsatçılar, bugün koronavirüs salgınıyla iş başında. Fakir fukaranın nafakasına göz diken kriz simsarlarına fırsat verilmemeli. Bu kişi ve kurumlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır”dedi.

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top