SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

MHP’den kadına şiddete tepki

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya yaptığı açıklama’da kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetleri en sert biçimde lanetlediklerini ifade eden” Altınkaya  ; “Türkiye’de özellikle son 10 yılda sistematik olarak artış gösteren kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi.  Boşandığı eşi tarafından evladının gözü önünde canice katledilen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Emine Bulut kardeşimiz, ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin ulaştığı vahim tabloyu bizlere göstermektedir.

Bu canice cinayetlerden birçoğu da basına yansımamaktadır. Kadının toplumun içindeki yerini kabullenmeyen, kadına bir birey olarak saygı duymayan ve her türlü işkenceyi, haksızlığı ve hukuksuzluğu kadınlarımıza reva gören bu zihniyeti en sert biçimde lanetliyoruz.” cümlelerine yer verdi.

Kadın cinayetlerinin araştırılması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde psikologların, aile danışmanlarının, doktorların ve hukukçuların bulunduğu bir platformun kurulması gerektiğinin altını çizen Altınkaya açıklamasının devamında; “Yaşamını yitiren kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz”dedi..

SON EKLENENLER
Scroll to Top