SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

MHP İLÇE BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Beklenen istifa haberi bu akşam saatlerinde yazılı olarak geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat, partinin basın ile iletişim kanalı olan whatsapp grubuna gönderdiği mesajla istifa ettiğini duyurdu.
Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Teşkilatı’nda başkan arayışlarının sürdüğünü ve partinin bazı önemli isimlerine adaylık teklifi götürüldüğünü Medya Lokum yazmıştı.
MHP Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat’in de bu durumdan haberdar olduğu ve istifa edeceği siyaset kulislerinde konuşuluyordu. Cumhur İttifakı içinde de Sadettin Saat’in istenmediği şeklinde yorumlar yapılıyordu.
MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım’ın kendi ekibini oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüğü ve görüşmelerin devam ettiği siyasi kulislerde konuşuluyordu. MHP Biga İlçe Başkanlığı için Ünal Öz, Fatih Engin, Arda Bozkurt ve Salih Altınkaya isimleri üzerinde durulduğu kamuoyunda dillendiriliyor. Ünal Öz ve Arda Bozkurt’un ise genel kurula kadar sürecek görevi kabul etmedikleri ifade ediliyor. Bu isimler dışında da görüşmeler devam ediyor. Sürpriz bir isim de ortaya çıkabilir. MHP Biga İlçe Teşkilatı’ndan önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapılacağı ve yeni başkanın da bu toplantıda duyurulacağı ve yeni yapılanmada eski başkan Ahmet Tekin’in de sorumluluk aldığı öğrenildi.
Beklenen istifa haberi bu akşam saatlerinde yazılı olarak geldi. Ailevi sebepleri öne süren MHP Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat gazetecilere gönderdiği mesajında; “Kamuoyuna Duyuru!! Yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanlığı görevinine Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey tarafından atandım. Yaklaşık bir yıldır bu onurlu görevi Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda layıkıyla yapmaya çalıştım. Ailevi sebeplerden dolayı partime yararlı olamayacağım düşüncesi hasıl olmuştur. Bu vesile ile 02.01.2020 tarihi itibari ile kendi isteğimle görevimi bırakıyorum. Göreve geldiğimizden bu güne kadar şahsıma başta ailem, yönetim kurulu arkadaşlarım, gerek bütün dost ve tanıdıklarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bendeniz ömrümü davasına adamış biri olarak her daim partimizin ve dâvamızın izinde olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Saygılarımla…” ifadelerine yer verdi.
SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top