reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | MHP Çanakkale Biga Belediyesi’nde Enver Koç’u Gösterdi! Peki Enver Koç Kimdir? |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 2 Ocak 2019 - 17:47:35
MHP Çanakkale Biga Belediyesi’nde Enver Koç’u Gösterdi! Peki Enver Koç Kimdir?

reklam

reklam
MHP Çanakkale Biga Belediyesi’nde Enver Koç’u Gösterdi! Peki Enver Koç Kimdir?

31 Mart 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çanakkale Biga Belediye Başkan adayının Enver Koç olduğunu açıkladı. Enver Koç hakkında merak edilenler haberimizde.

ENVER KOÇ KİMDİR?

Enver Koç, 1 Aralık 1968’de Çanakkale İli Yenice İlçesi’nin Karadoru Köyü’nde dünyaya geldi. İlk okulu köyünde okuyan Koç, ortaokul ve lise eğitimini Biga’da tamamladı. Enver Koç, üniversite eğitimini Bilecik Meslek Yüksek Okulu Seramik Programı Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra Çanakkale Seramik Fabrikaları AR-GE bölümünde teknik personel olarak görev aldı. Askerlik görevini 1993 yılında yerine getiren Koç, bir süre yine Çanakkale Seramik Fabrikalarında çalıştıktan sonra 1994 yılından itibaren Çanakkale ili Biga ilçesinde ticari hayatına başladı. 2002 Mart ayında Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına seçildi.

BİGASPOR BAŞKANLIĞI YAPTI

Bigaspor’un başkanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Koruma Derneği Başkan Yardımcılığı, Biga Bağ-Kur Derneği Başkanlığı, Biga Girişim Grubu ortağı ve Başkan Yardımcılığı, Biga Sivil Toplum Platformu kurucu üyesi ve dönem başkanlığı, 1997 ÇAGİAD kurucu üyeliği ve 1 dönem başkanlığı, Biga Sanayici ve İşadamları Derneği üyeliği görevlerini yerine getiren Enver Koç, 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinde MHP Çanakkale 2. Sıra adayı, 2009 yerel seçimlerinde MHP Biga Belediye Başkanı adayı oldu.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Koç, Bulgarca, Arapça ve Fransızca biliyor.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur.

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz