reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | MHP Adayı Enver Koç: “Biga’yı İstiyorum” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 16 Şubat 2019 - 15:16:23
MHP Adayı Enver Koç: “Biga’yı İstiyorum”

reklam

reklam
MHP Adayı Enver Koç: “Biga’yı İstiyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Biga Belediye Başkan Adayı Enver Koç, hakkında konuşulan spekilasyonlara karşı Ayhan Akkaya’nın sorularını yanıtladı.

Çanakkale İl Merkezinde Ak Parti – MHP İttifakından sonra gözler Biga’ya çevrildi. Biga’da hem Ak Parti hem de Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayını açıklamıştı. MHP Biga İlçe Başkanı Ahmet Tekin’in genel merkez tarafından görevden alınmasından sonra Biga’da ittifak yapılacağı söylentileri kuvvetlenmişti.

Bu gelişmeden sonra MHP Biga Belediye Başkan Adayı Enver KOÇ’un söylediği iddia edilen “ya MHP’de birleşiriz ya da bağımsız adaylığımı açıklarım” gibi dedikodulara karşı Enver Koç, Ayhan Akkaya’nın canlı yayınında sorulara cevap verdi.

Enver Koç açıklamasında şöyle dedi: “Ülkemizde 15 Temmuz’dan sonra siyaset yeniden yapılandırılmıştır. Ülkemizde bazı dengeler değişmiştir. Bu gelişmeleri takiben biz de ülkemizin bekası için bazı ortak paydalarda buluştuğumuz Ak Parti ile Cumhur İttifakı’nı kurduk.  Biz başkanlık sistemini de destekliyoruz. Zaten başkanlık sistemi başbuğumuzun projesidir. Bu ittifak yerel seçimlerde de devam etti. İlk önce 30 büyükşehirde ittifak yapılacak, kalan 51 ilde her parti kendi adayını çıkartacaktı. Ancak sanırım bazı anketler geldi ve ittifak kurulması kararlaştırıldı. Çanakkale il merkezinde Ak Parti adayında birleştik.“ dedi.

BİGA’DA İTTİFAK OLURSA NASIL OLACAK?

MHP’li Enver Koç, Biga’da ittifak kurulursa ortak adayın kim olacağı sorusuna şöyle cevap verdi. “Biz en baştan beri Biga’da ittifak olacaksa MHP’de birleşilsin diyoruz. Çanakkale’nin 10 ilçe belediyesi Ak Partili, 3 ilçe belediyesi ise CHP’li. Biz dedik ki, Ak Partili belediyeler Ak Parti’de kalsın. CHP’li belediyelerde ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayında birleşilmesi gerektiğini söylüyoruz. Zaten burası sizin değil, kaybettiniz buraları. Biz bu talebimizi Ankara’ya da ilettik. Biga için de ısrarcı bir şekilde yine söylüyorum ki, ittifak kurulacaksa ortak aday Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı olmalı, yani ben olmalıyım.” dedi.

BİZ ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ

Biga’da ittifak olmayacakmış gibi çalışmalara devam ediyoruz. Eğer olursa yine ittifak lehine çalışacağız. Ancak ben adaylığımı açıkladığım günden beri çalışmalarıma devam ediyorum. Propaganda dönemi henüz tam olarak başlamadı, biz çalışmalarımızı 1 Mart’tan sonra hızlandıracağız. Meclis üyelerimizi de seçime hazırlıyoruz. Seçimlere kadar 1 ay çalışma süresi bize yeter. Biga’da benim dokunmadığım, el vermediğim yer yok. Bisev’den Bigaspor’a kadar çok yerde emeğimiz vardır. Benim için CHP’den para almış dediler, AKP’den aday olmuş dediler. Hakkımda pek çok dedikodu türettiler. Bunların hiç biri gerçek değildir.

“BAĞIMSIZ ADAY OLMAYACAĞIM”

Enver Koç: “eğer Biga’da ittifak kurulursa ve Ak Parti’de birleşilirse benim bağımsız aday olacağım konuşuluyormuş. Böyle bir şey mümkün değildir. Ben Cumhur İttifakına zarar verecek hiçbir şey yapmam. Ancak tekrar söylüyorum. Biz Biga’da MHP’de birleşilmesini istiyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz