SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji’den 9 il için sağanak ve lodos uyarısı

Meteoroloji’ye göre Marmara, Doğu Karadeniz ve Hakkari çevrelerindeki 9 ilde sağanak yağışın görülmesi tahmin ediliyor. Öte yandan Marmara’da lodosun da etkili olması beklenirken, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli çevreleri, Balıkesir’in kuzeyi, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusu ile Şırnak, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Van’ın güneyi, Hakkari ve Şırnak’ın yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.SİS VE PUS BEKLENİYORParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı Marmara’nın güneyi ve doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu sabah saatlerinde Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL: 17°C Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı ANKARA: 15°C Parçalı ve az bulutlu İZMİR: 21°C Az bulutlu ANTALYA: 25°C Az bulutlu ZONGULDAK: 16°C Parçalı ve az bulutlu TRABZON: 15°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı ERZURUM: 8°C Parçalı ve az bulutlu DİYARBAKIR: 19°C Parçalı ve az bulutlu

SON EKLENENLER
Scroll to Top