SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Kutsal Emanetler Biga’dan Geçti

Denizkent Jandarma Karakolu bahçesinde düzenlenen törenle Çanakkaleli atletler tarafından Balıkesir’i temsilen Bandırmalı atletlere teslim edildi.

Törene Biga Kaymakamı Mustafa Can, Okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yola çıkan atletler tarafından getirilen kutsal emanetleri Biga Kaymakamı Mustafa Can teslim alarak, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt’a teslim edildi. Biga Kaymakamı Mustafa Can “Gerçekten çok onurlu çok asil, çok şerefli bir görev için buradayız. Bunu sadece prosedürü tamamlamak için değil, inanarak hissederek Çanakkale’nin kutsal toprağını, suyunu ve şanlı bayrağımızı Ankara’ya yollamak üzere buradayız. Çünkü o toprak, o su 253 bin şehidimizin kanlarıyla sulandı” dedi. Aynı zamanda İstiklal Marşın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Gönen Kaymakamı Arslan Yurt ise yaptığı açıklama’da  Özgür bir vatan bırakan kahraman Türk askerlerine minnettarlığını ifade ederek kutsal vatan toprağını, suyu ve bağımsızlığın sembolü şanlı Türk bayrağını sonsuza denk korumak en büyük görevimizdir diyerek emanetleri teslim aldı.

SON EKLENENLER
Scroll to Top