reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | KÜSİ TOPLANTISI BİGA TSO’DA YAPILDI. |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 27 Eylül 2019 - 11:58:04
KÜSİ TOPLANTISI BİGA TSO’DA YAPILDI.

reklam

reklam
KÜSİ TOPLANTISI BİGA TSO’DA YAPILDI.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tüm illerde oluşturulan Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) Çanakkale Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun, 2019 Yılı ikinci toplantısı 24 Eylül 2019 Salı günü saat 15.00’te Biga Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın başkanlık ettiği toplantıya, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gelibolu Belediye Başkanı Yardımcısı Selçuk Bartan, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bünyamin BACAK, Biga UBF Dekanı Prof.Dr. Nazan Yelkikalan, Biga MYO Müdürü Ertuğrul Bilgücü, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönteim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, İl Ticaret Müdürü Hüseyin Aşkı, KOSGEB Çanakkale Müdürü Barış ALURAL, GMKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, Çanakkale, Biga ve Ezine OSB temsilcileri, Teknopark temsilcileri, Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı KÜSİ Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Özgür Özay, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, mobilya sektörü temsilcileri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Gülgün Çelik, Mühendis Mithat Kaya ile KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını İl Müdürü Tuncer yaptı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğünden Mühendis Orhun Melik Buran tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği ile ilgili bir sunum yapıldı.

 

Biga Ticaret ve Sanayi Odasında Mobilya Sektörü odaklı gerçekleştirilen kurul toplantısında; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Çalışma grubu üyesi Doç. Dr. Özgür Özay tarafından, yapılan KÜSİ çalışmaları ve Tasarım Merkezi Kurulması ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Önceki toplantıda alınan kararlar ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun faaliyetleri değerlendirildi.

Toplantıda Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası uzmanları Gökhan Doğan ve Bülent Bocadır tarafından, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Çanakkale’nin ağaç ve orman ürünlerinde rekabet gücünü ve ihracatını geliştirme kümesi” 2. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi (UR-GE) Projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

Toplantı, görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz