reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Kurs kayıtları başladı |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 18 Eylül 2018 - 11:57:25
Kurs kayıtları başladı

reklam

reklam
Kurs kayıtları başladı

Biga Belediyesi Bilgi Evleri ve Atatürk Kültür Merkezi’nde kurs kayıtları başladı.

Başvurular 17-29 Eylül tarihleri arasında Alişdede Bilgi Evi, Ada Bilgi Evi, Şirintepe Bilgi Evi ve Cumhuriyet Bilgi Evi ile Atatürk Kültür Merkezi’ne yapılacak.

Bilgi evleri ile Atatürk Kültür Merkezi’nde 40’a yakın branşta kurslar açılıyor. Kurslar, taleplere göre şekilleniyor.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından atölye çalışmaları ve verimli kullanımı nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi geçtiğimiz yıllarda Kültür ve Sanat alanında ödüllendirilmişti.

KÜLTÜR VE SANATTA KALICI OLMAK
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık da Biga Kültür ve Sanat Etkinlikleri açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Atatürk Kültür Merkezi dolu dolu yaşayan bir üretim merkezi haline dönüştü. İnşallah bu tür faaliyetleri daha üst düzeye taşıyacağız. Öncelikle burada dışarıdan gelen sanatçılarla etkinlikler yapmaya başlamıştık. Bu şekilde kültür ve sanata olan ilgiyi arttırmak istedik. Artık hem bu merkezde hem de bundan sonra açacağımız sanat merkezimizde Bigalı sanatçılarımızı ön plana çıkartan çalışmalarımız daha ağırlık kazanacaktır” ifadelerine yer vermiş ve bilgi evleri ile Atatürk Kültür Merkezi’nde devam eden atölye çalışmaları ile kursların geldiği noktayı özetlemişti.

Temel hedeflerinin Biga’da kültür ve sanat faaliyetlerini kalıcı hale getirmek, bunun için de yerelde kültür ve sanata ilgiyi arttırmak gerektiğini zaman zaman ifade eden Başkan Işık; “Kurslarımızda ve atölye çalışmalarımızda hem kadınlarımız için hem de çocuklarımız için önemli bir fırsat ortaya çıkıyor. Zamanı verimli geçirme, enerjilerini doğru yönlendirme konusunda kurslar ve atölye çalışmaları önemli bir işlevi yerine getiriyor. Ben tüm Bigalı hemşehrilerimi kurslarımıza ve atölye çalışmalarımıza katılmaya davet ediyorum” dedi.

SPOR SALONLARINDA DA KAYITLAR BAŞLADI
Biga Belediyesi’nin 6 spor salonunda da kayıtlar başladı. Şirintepe Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi Spor Salonu, Kavaklık Spor Salonu, Cumhuriyet Spor Salonu, Ada Spor Salonu ve TOKİ Spor Salonu yeni sezon için yeniden düzenlendi.

Başvurular 17-29 Eylül tarihleri arasında tüm spor salonlarında yapılabilecek.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz