reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | KÖMÜRCÜ: KOLTUĞU CAMDAN AŞAĞI ATACAĞIM |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 11 Şubat 2019 - 10:27:27
KÖMÜRCÜ: KOLTUĞU CAMDAN AŞAĞI ATACAĞIM

reklam

reklam
KÖMÜRCÜ: KOLTUĞU CAMDAN AŞAĞI ATACAĞIM

Saadet Partisi’nin Biga Belediye Başkan Adayı Adnan Kömürcü göreve gelmesi halinde başkanlık makamında oturmayacağını söyleyerek ‘makam koltuğunu camdan aşağı atacağım’ dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Saadet Partisi’nin Biga Belediye Başkan Adayı Adnan Kömürcü olarak açıklandı. ‘Kasap Adnan’ olarak ünlenen Adnan Kömürcü bugün parti binasında yaptığı açıklama ile başkanlığa aday olduğunu belirtti. Kömürcü birbirinden iddialı projelerini Ayhan Akkaya’ya anlattı.
Göreve gelmesi halinde önelikle israf ekonomisinden tasarruf ekonomisine geçileceğini söyleyen Kömürcü makam aracı kullanmayacağını açıkladı. Sabah 08:30’dan akşam 16:30’a kadar sokakta halkın arasında dolaşacağını söyleyen Kömürcü akşam 16:30’dan sonra belediyedeki evrak işlerini halledeceğini belirtti.
”Halk Et – Halk Süt – Halk Ekmek”
Göreve gelmesi halinde Biga Belediyesi tarafından et satış tanzim yeri oluşturacağını söyleyen Kömürcü ‘halkımıza kıymanın kilosunu 30 TL’den satacağız. Herkes etin en kalitelisini yiyecek. Ayrıca süt üreticileri ile anlaşıp vatandaşlarımıza günlük taze ve ucuz süt satışı yapacağız. Fırınlarımız ekmeği büyük marketlere 80-90 kuruştan satıyorlar. Peki aynı ekmek fırınlarda niye aynı fiyata satılmıyor. Fırıncılarımızla masaya oturacağız. Ekmeğin kendi fırınlarında da ucuza satmalarını sağlayacağız. Aksi durumda belediye olarak biz halk ekmek üreteceğiz’ dedi.
”5 Ton Su Bedava”
‘Halkımıza aylık 5 tona kadar kullandıkları sudan ücret almayacağız. Su doğal bir ihtiyaçtır. Hava gibi oksijen gibi bir ihtiyacı halkımıza parayla satmayacağız’ diyen Kömürcü projeleri arasında pazarcı esnafını ilgilendiren konulardan da bahsetti. Kömürcü ‘eğer pazarcı esnafımız isterse Cumartesi günleri de kapalı pazaryerinde pazar kurulmasını sağlayacağız. Hatta ayda 4 kez kurulan tezgahlardan 1 haftasında işgaliye ücreti almayacağız’ dedi.
Belediye tarafından düzenlenen kültürel etkinliklerde dışarıdan sanatçı getirmeyeceklerini söyleyen Adnan Kömürcü ‘konserlerimizde ve diğer etkinliklerimizde yerel sanatçılarımıza sahne vereceğiz. Dışarıdan gelen sanatçılar ilçemizin parasını alıp götürüyor. Yerel sanatçılarımızı destekleyeceğiz. Ben sporun içinden gelen birisiyim. Çiçeklidedespor’da amatör futbol oynadım. Hatta Çiçeklidedespor’un tarihindeki ilk golünü ben attım. Kurulduktan sonra Adaspor ile oynadığımız hazırlık maçında takımın ilk golünü ben kaydetmiştim. Göreve geldiğimiz takdirde spor kulüplerimize de büyük destek vereceğiz.’ dedi.
Saadet Partisi’nin Biga Belediye Başkan Adayı Adnan Kömürcü belediyedeki evrak işlem ücretlerinin de üçte bir oranında ucuzlatacaklarını söyledi. Kömürcü ‘göreve geldiğim takdirde başkanlık maaşı almayacağım. Bu maaş ile 20 tane öğrenciye burs vereceğim. Belediyemizde teknik personellerin işi olmadığı zaman yardıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerindeki su tesisatı gibi arızaları tamir edecekler.’ dedi.
KOLTUĞU CAMDAN ATACAĞIM
Adnan Kömürcü: ‘Ben göreve seçilirsem başkanlık makamındaki koltuğu kaldırıp camdan aşağı atacaım. Ancak zarar görmesin diye de itfaiyeden camın altına bıranda germesini isteyeceğim. Bu koltuğu da bir battaniyeye sarıp depoya kaldıracağız. Benden sonra gelen başkanın kullanması için koltuğa zarar vermeden muhafaza edeceğiz’ dedi.

1973 doğumlu olan Adnan Kömürcü evli ve üç kız babası. Hanımı ile birlikte ‘Kasap Adnan’ adlı et lokantasını işleten Kömürcü Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümü mezunu.  Adnan Kömürcü 31 Mart yerel seçimlerinde halkın takdiriyle belediye başkanı olarak görev yapmak istediğini belirtti.

  • Etiketler
  • Yorumla






reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz