reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Kısa Film Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 10 Haziran 2019 - 19:11:07
Kısa Film Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

reklam

reklam
Kısa Film Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün onayı ile engelli bireylerin eğitim öğretime katılımlarına, eğitim hayatında karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Engelsiz Eğitim” Konulu Kısa Film Yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri 10 Haziran 2019 Pazartesi günü Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkan vekili Nazım Hikmet Keskiner, Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen’in katılımlarıyla Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törenle verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen konuşmasında; “Engelli doğmak ya da engelli olmak bireyin kendi seçimi değildir. Bizlere düşen aslında bir engelli adayı olduğunu göz önünde bulundurarak kendimizi onların yerine koymak ve sorunlarına hassasiyetle yaklaşabilmektir. Biz bütün sahip olduklarımızla olmadıklarımızla insanız onlar bütün sahip olduklarıyla bizlerle birlikteler. İyi ki varlar ve iyi ki bizleler Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bizler çocuklarımızın hayatında fark yaratmak, hayallerini renklendirmek, etkinlikleri arttırmak ve toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak için okullarımızda eğitim gören engelli öğrencilerin gözümüzden ve gönlümüzden uzak tutmuyor onlar için yapılan bütün özel eğitim ortamlarını zenginleştirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda okullarımızda eğitim gören engelli öğrencilerimize yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülke genelinde milli eğitim bakanlığına bağlı özel resmi tüm ortaokul ve liseli öğrencilerin katılabildiği engeliz eğitim konulu kısa film yarışması düzenledik. Bu vesileyle projemizin gerçekleşmesinde bizlere her desteği sağlayan Kaymakamımız Mustafa Can’a, misafirlerimizin ağırlanmasında ve ödüllerin hazırlanmasında Biga Belediye Başkanımız Sayın Bülent Erdoğan’a, ve bizi her zaman destekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz’a, şube müdürlerimize, Biga proje ekiplerimize ve bilişim teknolojileri il koordinatörü Tolga Er’e teşekkür ediyorum” dedi.

Biga İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmaya katılan eserler İlke Bozkurt, Yılmaz Beyaz, Deniz Akçay, Nadire Deniz Mercan, Okan Öztürk ve Tolga Er’in yer aldığı jüri üyelerince değerlendirildi.
Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda;
Birincilik Ödülünü; Tekirdağ – Çerkezköy ilçesi, Cumhuriyet Ortaokulundan katılan Derya KELEK’e ait “Efsunkâr” adlı kısa film,
İkincilik Ödülünü; Ankara – Gölbaşı ilçesi, Milli İrade Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hatice Nur ŞAHİN’e ait “Ay Işığı” adlı kısa film,
Üçüncülük Ödülünü; Antalya – Kepez ilçesi, Neriman Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesinden Ezgi AŞÇIBAŞIOĞLU’na ait “Engel” adlı kısa film kazandı.
Çavuşköy Özel Eğitim Uygulama Okulu halk oyunları ekibi ve Biga İçdaş Fen Lisesi modern dans topluluğunun gösterileri ve ödül takdiminin ardından ödül alan öğrenciler, jüri üyeleri ve protokol ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz