reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | KAR KIŞA RAĞMEN DURMAK YOK |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 25 Şubat 2019 - 12:26:22
KAR KIŞA RAĞMEN DURMAK YOK

reklam

reklam
KAR KIŞA RAĞMEN DURMAK YOK

Cumhur İttifakı AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, hafta sonu etkili olan kar yağışı ve soğuk havaya rağmen çalışma ve ziyaretlerini aksatmadan sürdürdü.

Cumhur İttifakı AK Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, hafta sonu havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen kar kış demeden çalışmalarına tüm hızıyla devam etti. Erdoğan’ın ilk katıldığı program Biga Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’nin sokak hayvanlarına yönelik düzenlediği gecesi olurken, bir sonraki gün ise kutsal topraklara yolculuk eden vatandaşlar uğurlandı.

23 Şubat Cumartesi gecesi Biga Köşdere Oteli’nde Biga Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği’nin düzenlemiş olduğu geceye Belediye Meclis Üyeleri ile kalabalık bir katılım sağlayan Erdoğan gecede yaptığı konuşmada sokak hayvanlarının her zaman ama özellikle de kış aylarında unutulmaması gerektiğini vurguladı.

‘Sokak Hayvanları Yaşamımızın Bir Parçasıdır’

Canlılara gösterilecek merhametle birlikte, Biga’nın hayvan dostu bir şehir haline geleceğini söyleyen Erdoğan,   ̎Sokak hayvanları yaşamımızın bir parçasıdır. Hayvansız bir dünya düşünülemez. Kendini bilen herkes bu dünyada, paydaş olduğumuz bu güzel canlılara merhamet, sevgi, bakım ve ilgi göstermelidir. Doğa sadece biz insanlara ait değil. Tüm canlılar eşit şartlarda yaşama hakkına sahip. Tüm insanlık olarak doğayı korursak tüm canlıların devamlılığını sağlayabiliriz. 31 Mart’tan sonra bizleri göreve layık görürseniz hazırlamış olduğumuz projeler sayesinde ilçemiz Biga, hayvanların en çok sevildiği ve korunduğu Türkiye’de örnek hayvan dostu bir şehir olacaktır. Sizlerin yaşamış olduğu sorunların çözüme kavuşması adına sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Biz bu yola “ Gönül Belediyeciliği, Gönüller Yapmaya Geliyoruz” sloganıyla çıktık. Sizlerin yaşamış olduğunuz sorunları çözmek adına “Ben dedim, yaptım; böyle olacak” anlayışı artık bitecek. Sorunları sizlerin istediğiniz gibi çözüme kavuşturacağız. Belediyeyi sizlerle birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

Gençlerin Davetini Geri Çevirmedi

Öte yandan Başkan Adayı Erdoğan, Biga’nın beyaza bürünmesiyle kar üzerinde mangalda sucuk ekmek yiyen gençlerin davetini geri çevirmeyerek Abdiağa mesire alanına gitti. Gençlerin kendi elleriyle pişirdiği sucuk ekmekten yiyen Erdoğan, “Gençlerimizin sürpriz daveti bizde güzel bir anı bıraktı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizler gençlerimizin de desteğiyle 31 Mart’tan sonra onların isteklerine cevap veren bir belediye olacağız. Gençler bizim yarınımız” dedi.

Erdoğan Umrecileri Unutmadı

24 Şubat gecesi ise Biga Kapalı Pazar Yeri’nde toplanan umre yolcularını uğurlama programına Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte katılan Bülent Erdoğan burada umrecilerle bir süre sohbet etti. Umre ziyaretine gidecek vatandaşların ve onları uğurlamaya gelen ailelerin heyecanlarına ortak oldu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, “Kutsal topraklara yolculuk yapmak üzere toplanan vatandaşlarımızı uğurlamaya geldik. Allah bu görevi herkese nasip etsin, Umre yolcularımıza hayırlı yolculuklar dileriz. Vatandaşlarımızın kutsal topraklara kazasız belasız selametle gidip, gelmelerini dileriz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz