reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | İYİ Parti sahaya iniyor |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 9 Mayıs 2018 - 09:19:22
İYİ Parti sahaya iniyor

reklam

reklam
İYİ Parti sahaya iniyor

İYİ Parti ilçe binasında 27. dönem milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Tamer Ergün, Zeki Yılmaz ve İsmail Mutlu’dan Biga TV ve Biga Tribün’e çok özel açıklamalar.

İYİ Parti Biga İlçe Eski Başkanı, İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Tamer Ergün gazeteci Ayhan Akkaya’ya yaptığı açıklamada “Bizi seçime sokmamak adına çok gayret gösterdiler, YSK’daki on bir üyenin bir tanesi oylamaya katılmadı, oylamada sonuçlar beşe beş çıkınca biz İYİ Parti olarak A ve B planlarımızı uygulamak geçirdik, A planımız Demokrat Parti ile seçime girmek, B planımızda mecliste grup kurmaktı. B planımızı harekete geçirdik ve CHP’nin siyasi tarihe geçen demokrasi adımıyla 15 CHP’li vekilin partimize transferi sonucu mecliste grubumuzu kurduk ve seçime girmeye hak kazandık. Buna rağmen Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in yola çıktığı ilk günde verdiği “ben 100 bin imza ile aday olacağım” sözüne istinaden ilk gün 4 saatte 100 bin imzayı tamamladık ve Meral Hanım’ı Cumhurbaşkanı adayı yaptık. Şuanda Meral Hanım olağanüstü bir çaba sarf ediyor, biz de seçim atmosferinde 27. dönem aday adaylığımız için il ve ilçe teşkilatlarımıza danışarak yola çıktık. Çarşamba günü pazarımız olduğu için çarşamba pazarında halkımızla kucaklaşmak için bugünü seçtik, tüm enerjimizle sahada kazanmak için olacağız. Köylerde kadın seçmenlerimizle yaptığımız görüşmelerde “oyumuz Meral Hanım’a” sözünü alıyoruz fakat insanlarda büyük bir korku var. Biz bu korkuyu sandıklarda umulmadık bir başarıya dönüştüreceğiz” dedi.

İYİ Parti Çan İlçe Eski Başkanı, İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adayı İsmail Yılmaz aday adaylığına ilişkin kameralarımıza yaptığı açıklamada “Çan’da mali müşavir olarak ticari faaliyetlerini sürdürdüğünü, 1987 yılından bu yana siyasette aktif olduğunu, İYİ Parti’nin kuruluş sürecinden bu yana Çan Kurucu İlçe Başkanı olduğunu, 27. dönem genel seçimleri için görevini bir başka arkadaşına devrettiğini, aday adayı olarak sahaya indiğini belirtti. Yılmaz “Türkiye’de olduğu gibi Çan’da da İYİ Parti’ye ve Meral Hanım’a yoğun bir ilgi var, memleketin durumu ortada, memlekette umut olan tek kişi kaldığı için Meral Hanım’a müthiş bir ilgi var, Çan’da da yüzde 40 oy alacağımızı düşünüyorum” dedi.

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Zeki Yılmaz “yıllarca devletime Türkiye’nin dört bir yanında memur olarak hizmette bulundum, 16 yıldır yapılmayan hizmetlerin bir günde yapılacağını açıklayan AK Parti manifestosunu gördüm ve aday adayı oldum. Gençliğin liyakata dayalı bir sistemde çalışabilmesi için, konuşabilen, düşünebilen bir gençliğin oluşabilmesi için, baskıyı ortadan kaldırabilmek için İYİ Parti’den aday adayı oldum, Allah’ın izni ile Meral Hanım’la birlikte bunu ortadan kaldıracağız” ifadelerinde bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz