reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TEŞVİKLERİ BİGA TSO’DA ANLATILDI. |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 18 Mart 2019 - 08:26:51
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TEŞVİKLERİ BİGA TSO’DA ANLATILDI.

reklam

reklam
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TEŞVİKLERİ BİGA TSO’DA ANLATILDI.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası evsahipliğinde 15 Mart 2019 Cuma günü “İstihdam Seferberliği 2019” teşvik paketi bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Biga TSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıyaÇanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hilmi Ercan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Biga Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Yaşar Sargın, İŞKUR Biga Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Uzuner, kurum uzmanları, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, oda üyeleri, mali müşavirler ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan İŞKUR İl Müdürü Çalışkan, İşbaşı Eğitim Programı, İşe İlk Adım Projesi, İlave İstihdam Teşviki, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü MEGİP, Kadın-Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların İstihdam Teşviki, Engelli İstihdam Teşviki, Kısa Çalışma Ödeneği, Ücret Garanti Fonu konularında kapsamlı açıklamalarda bulundu.

SGK İl Müdürü Ercan da yaptığı açıklamalarda; bağlı oldukları bakanlığın ve TOBB arasında işbirliği ile başlatılan istihdam seferliğinin, işverenlere destek amaçlı olduğunu ve önemli destekler sunduğunun altını çizdi. Ercan, “3 ay boyunca ilave istihdama ücret desteği sağlanacak. Nisan ayının sonuna kadar her ilave istihdam için 3 ay boyunca prim ve ücret ödenmeyecek. Daha sonra 9 ay sadece ücret ödenecek. İlave istihdama vergi ve prim desteği ise 12 ay boyunca uygulanacak. Bu süre boyunca işverenler vergi ve prim borcundan muaf tutulacak. Aralık 2020’ye kadar her istihdam için 12 ay vergi ve prim ödenmeyecek. Kadın genç engelli için bu süre 18 ay” açıklamalarında bulundu.

Toplantının son bölümünde soruları yanıtlayan İŞKUR ve SGK İl Müdürü ve uzmanlar, Biga iş dünyasının dinamizminden ve çalışmalarını yerinde görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz