SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

IŞIKELİ POMAK KÜLTÜR EVİ BİGA’YI TÜM DÜNYAYA TANITACAK

BİGA POMAK KÜLTÜRÜNÜ TANITMA DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği 4.olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezindeki toplantının, Divan Başkanlığını Pomak Derneği Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Erat yaptı.

Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı İrfan Çınar yaptığı konuşmada, “Geçmişimizden aldığımız değerleri gelecek nesillere aktarmakla görevliyiz. Aynı zamanda kültürlerimizi tanıtmak ve yaşamakla da görevliyiz. Derneğimizin kuruluş amacı budur. Kültürel değerlerimizin son hızla kaybolduğu bir dönemden geçiyoruz. 2014 yılından bu yana Pomak kültürümüzü tanıtmak için sempozyumlar, fuar, festival ve televizyon programlarına katılıp söyleşiler yapıyoruz. 2014 yılından bugüne destinasyon çalışmasıyla Biga’nın turizm pastasından gerekli payını alacağına inanıyoruz. Işıkeli Pomak Kültür Evi ile destinasyon çalışmalarının bir kolu olacağına inanıyoruz. Burası tüm kültürlerin evi olacaktır. Hem köylerimizi hem de Biga’yı tüm dünyaya tanıtarak Biga’ya turizm akışını sağlanmasında aktif rol alacağımıza inanıyoruz. Bugün yenilenecek yeni yönetim ile daha verimli ve etkin olarak hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız ” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir, gider ve denetleme kurulu raporlarının okunmasının ardından raporlar ibra edildi. Yeni Yönetim kurulu ise Başkan İrfan Çınar, Fahri Tekin, Cemal Aktaş, Hayri Tulnay, Fatih Kurt, Hüseyin Keçeci ve Sadettin Sert seçildiler.

Olağan genel kurul toplantısına Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Pomak Dernekleri Federasyon Başkanı Bayram Erat, siyasi parti temsilcileri ve üyeler katıldı.

 

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top