reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | İLK BAYAN ADAY ADAYI KURT |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 30 Ekim 2018 - 13:38:04
İLK BAYAN ADAY ADAYI KURT

reklam

reklam
İLK BAYAN ADAY ADAYI KURT

Bugüne dek İl Genel Meclisi’nde hiçbir kadın üyenin yer almadığını ifade eden Hülya Nuriye KURT “Kadınların bulunmadığı hiçbir kurumda, örgütte başarının olmayacağını söylemek istiyorum. Bu nedenle il genel meclis üyeliğine hem kadınları temsil etmek hem de Çanakkale’ye hizmet etmek amacıyla aday adayı oldum” şeklinde konuştu.

Emek sömürüsünün canlı şahidiyim” Açıklamasında çevre katliamlarına, kadın haklarına ve siyasi kariyerine dek geniş yelpazede pek çok konuya değin beyanlarda bulunan Hülya Nuriye KURT “Çanakkale’de yaşanmakta olan ‘vahşi doğa katliamlarına’ yönelik yürütülen mücadeleye Katkı sunup ortak oldum. Çanakkale’den Ankara’ya 750 km yürüyerek kadın şiddetine, Çocuk istismarına,doğa ve hayvan katliamlarına vurgu yapmak için sizin sesinizi duyurmaya çalıştım Bu mücadele sadece bunlarla sınırlı değil aynı zamanda yaşam savunmasıdır.

Yine bu mücadele içerisinde istekleri dışında sırf geçim kaygısıyla yer alan işçilerin özellikle de kadın işçilerin çok zor şartlarda çalıştıklarını gördüm. Emek sömürüsünün canlı şahidiyim. Tarlada çalışanlar dışında şehirde çalışan kadınlarında emeklerinin sömürüldüğünü biliyorum. Tüm yaşamım boyunca bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada emeğe kadına çocuğa ve doğaya saygılı olacağım. Bu mücadelelerde üzerime düşenin fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi. “Çanakkale’nin sorunlarını ve bunların çözümlerini biliyorum” Türkiye’nin genel sorunlarının yanında her ilin Çanakkale’nin de özel sorunları olduğunu ve bu sorunlarında yerelden çözüleceğine inandığını belirten KURT, “Bu konuda da İl Genel Meclisleri’nin önemli görevleri olduğunu biliyorum.

Bu amaçla Çanakkale’de yürütülen Cumhuriyet Halk Partisinin ve çok sayıda sivil toplum örgütünün, bilim insanlarının ve uzmanlarının içinde bulunduğu STK çalışmalarının içinde yer aldım. Bu vesileyle Çanakkale’nin sorunlarını ve çözüm yollarını biliyorum” ifadelerini kullandı. “İl Genel Meclisi’nde maalesef kadın üye yok!” Çanakkale İl Genel Meclisi’nde bugüne kadar hiçbir kadın üyenin olmadığını ve Hatta Biga’dan cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek aday adayı oldum diyen Hülya Nuriye KURT, kadınların bulunmadığı hiçbir kurumda, örgütte başarının olmayacağının altını çizerek “Bu nedenle il genel meclis üyeliğine hem kadınları temsil etmek hem de Çanakkale’ye hizmet etmek amacıyla aday adayı oldum” şeklinde konuştu.

 

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz