SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri organik krem üretti.

MTEGM ve TOBB-TOBB ETÜ arasında imzalanan “Mesleki Eğitim İş Birliği” Protokolü ile Proje Uygulayan Okullar kapsamına alınan İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Biyoloji Öğretmeni Gülcan TÜLÜ, sarı kantaron bitkisinden yara ve yanık izlerini geçiren organik krem ürettiler.

İÇDAŞ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ali Kerem Arabacı, Doğukan Can, Görkem Kurt ve Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü beraberinde okul müdürü Hayri Ulutaş ile Kaymakam Mustafa Can’ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen’i ziyaret ettiler.

Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü ve öğrencileri kırsal kesimde yaşayan aileleri düşünerek sarı kantaron bitkisinden (Hypericum perforatum) elde edilen yağlardan yara ve yanık izlerini geçiren ve yan etkisinin yok denebilecek kadar az olan organik kremleri üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Kaymakam Mustafa Can ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen projede görev alan Biyoloji Öğretmeni Gülcan Tülü ve öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

SON EKLENENLER
Scroll to Top