reklam BİGA TRİBÜN | HER BİGALININ EVİNDE OLMASI GEREKEN 3 KİTAP! |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 10 Mayıs 2019 - 12:46:56
HER BİGALININ EVİNDE OLMASI GEREKEN 3 KİTAP!

reklam
HER BİGALININ EVİNDE OLMASI GEREKEN 3 KİTAP!

Değerini ölünce anlayacağımız Engin GÜRSU Hoca yine harikalar yarattı. Önce BİGA- UNUTTUKLARIMIZ kitabıyla 1. Dünya Savaşı’ndan bugüne Bigalı Şehit ve Gazilerimizi köy köy gezerek ortaya çıkarttı. Ki geoogle bile şapka çıkarttı! Geogle bile Bigalı 1.Dünya Savaşı Gazileri yazdığınızda 10-12 gazi çıkıyordu. Bu sayı 562 ye çıktı. Hatta kitap basıldıktan sonra 590 ı bulmuş.

Sonra NOTALARDA BİGA kitabını hazırlamış sessizce. Sordu ’’5 tane Biga Türküsünün adını söyleyin! Açıkçası söyleyemedik! 22 Anonim Biga Türküsünün notalarından tutun da ramazanda davul çalmasının notasına kadar. Hatta ilahi besteleri olan neyzenimiz de varmış BIGALI! Avni ANIL’ın BİGALI olduğunu ondan öğrenmiştik. Saim AKÇIL, oğlu Sinan AKÇIL, Gazelhan Hafız Mehmet BİGALI. Tescilli BİGA oyun havaları…

Daha sonra BİGA (SİDENE)-KURULUŞ kitabı. Daha basılmadan Türkiye’yi temsilen İtalya’ya yarışmaya giden Biga MAE Anadolu Lisesi öğrencilerine yardım edip, ödülle dönmelerine katkıda bulunmuş. İlçemiz Biga, beldeler, köylerin tarihi tek tek araştırılp yazılmış. Biz biga’nın antik adını ’’Pegai’’ bilirdik o da yanlışmış.  Harita ve belgelerle kanıtlamış: SİDENE (SİDENA). Biga’daki tarihi yerler! Olmaz öyle şey ! Şaşırdık.

Tahahüt edilmesine rağmen, faturası ödenmeyen ve icraya verilen son kitap Biga Belediye Başkanlığının değişmesinde problem yaşayınca ’’Bankadan kredi çeker öderim. onlar utansın. hepsi rant peşinde. onlar ölür ama Engin GÜRSU adı ölmez.’’ dedi.

Her 3 kitap da Milli Kütüphane’de kabul görmüştür.

Şimdi Bigalı olmak, Engin Hoca’ya sahip çıkma zamanı. 3 kitap 60 tl. Maliyetine bilin.

  • Etiketler
  • Yorumla


Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
error: Content is protected !!