SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Henüz yayınlanmadı Listeyi ele geçirdik

Uzun süredir açıklanması merakla beklenen Ali Babacan’ın kuracağı partinin ismi ve 90 kişilik kurucular kurulu listesine ulaştık. Kurucular kurulunda Çanakkale’den de tanıdık bir isim yer alıyor.

Partinin isminin “Demokrasi ve Atılım Partisi” olacağı not düşülürken, kısaltılmış isminin de ‘DEVA’ şeklinde lanse edileceği öğrenildi. Bu sabah en fazla izlenen sabah haber programı olarak bilinen İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Çalar Saat” programına katılan Ali Babacan, partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdiklerini duyurmuştu.

Ali Babacan’ın kurduğu yeni partinin kurucular kurulunda çok sayıda yeni isim yer alırken, eski hükümetlerde bakanlık ve milletvekilliği yapmış isimlerinde olması dikkat çekti. Ankara’dan ikili görüşmeler yaptığımız haber kaynaklarından elde ettiğimiz listede Kurucular kurulunda ismi olan Çanakkale halkının yakından tanıdığı bir isme rastladık. Çanakkale örgütlenmesinin bu isme bırakıldığını, tıpkı bundan önce olduğu gibi bu kuruluşta da önemli bir rol oynayacağı ileri sürüldü.

 

Ali Babacan’ın kurduğu yeni partinin kurucular kurulunda Çanakkale’den herkesin yakından tanıdığı isim İbrahim Köşdere bulunuyor. Bilindiği gibi İbrahim Köşdere, 2002 yılında AK partinin kuruluşunda da önemli rol üstlenmiş ve Çanakkale siyasetinde yeni bir dönem başlatmıştı.

 

Not: İbrahim Köşdere kendisine teklif geldiği ama kendisinin değil oğlu Kadircan’ın listeye girdiği öğrenildi.

kaynak

 

 

SON EKLENENLER
motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

motosiklet kazası: Bir kişi yaralandı

28/11/2023 GÜNCEL

Biga da  meydana gelen tek taraflı trafik kazasında motosiklet sürücüsü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler

Devamını Oku
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Scroll to Top