reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | “Hemşehrilerimizin desteklerini hissediyorum” |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 6 Haziran 2018 - 08:01:21
“Hemşehrilerimizin desteklerini hissediyorum”

reklam

reklam
“Hemşehrilerimizin desteklerini hissediyorum”

Biga TV Canlı Yayın Merkezi’ni ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale 2. Sıra Milletvekili Adayı Özgür Ceylan, Biga Tribün ve Biga TV’ye özel önemli açıklamalarda bulundu.

Biga Tribün Genel Yayın Yönetmeni Ayhan Akkaya ve Biga TV Koordinatörü Kemal Soner’in sorularını yanıtlayan Çanakkale 2. Sıra Milletvekili Özgür Ceylan sorulara şu yanıtları verdi:

“SEÇİM YOKKEN DE KÖYLERDEYDİK”
“Ben İlçe Başkanlığı yapmanın avantajlarını yaşıyorum. Biz yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte seçimden seçime değil, seçim olmadığı zamanlar da köylerimizi ziyaret ettik. köylülerimizle birlikte çay içtik, dertleştik. Onlardan dinlediklerimizi il yönetimlerimize ve genel merkezimize ulaştırmaya çalıştık. Son zamanlarda köylerimizde nüfus azalıyor. Bu da ciddi bir tarım politikasının olmamasıyla ilgili. Çiftçimiz hangi ürünü ekeceği konusunda bilgilendirilmiyor. Ürünler maliyetine karşılamadan satılıyor. Bigamız süt fiyatlarının belirlendiği bir adres iken, süt tekellerinin ağzına bakar duruma düşürüldü. Oysa ciddi bir tarım politikası ve planlama ile köylülerimiz para kazanmaya başlayacaklar. Böylece köyde huzur ve refah bulan gençlerimiz köyden göç etmekten vazgeçecek. Bakın köylerden göç eden çiftçilerimizin üretici adayı çocukları, şehirlere göç ederek, tekel firmaların tezgahlarında emeklerinin çok altında ücretlerle çalışıyorlar.”

“TOHUM ENSTİTÜSÜ KURACAĞIZ”
“Türkiye’yi tarım ve hayvancılıkta ithalatçı olmaktan çıkarıp, kendi kendine yeter ve ihracat yapar hale getirmemiz gerekiyor. Başta mazot ve gübre olmak üzere tarımda girdi fiyatlarını makul düzeyde tutamazsak çiftçimizi nasıl mutlu edebiliriz. Biz çiftçimize mazotu 3 TL’den vereceğiz. Bugün çiftçimiz tohum bulamıyor. İsrail’den tohum almak zorunda bırakılıyoruz. Kuracağımız Tohum Enstitüsü ile bu sorunu ortadan kaldıracağız ve çiftçimize toprağa en uygun tohumları vereceğiz. Şeker fabrikalarının özelleştirme kararlarını iptal edeceğiz. Meraların köyün ortak malı olarak kalmasını sağlayacağız.”

“HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ”
“Üretime dayalı, gelirin hakça bölüşüldüğü refah ekonomisine geçeceğiz. Her ailenin bir evi, her evin bir maaşı olacak. Türkiye ekonomisinin her yıl en az yüzde 7 büyümesini hedefliyoruz. Başta dış yatırımcılar olmak üzere her türlü yatırımcı için şart olan öngörülebilir ve güvenilir yatırım ortamını oluşturacağız. Kişi başına düşen milli gelirimizi ilk etapta 15,000 dolar düzeyine çıkartarak orta gelir tuzağından kurtulacağız. Kontrolsüz kamu harcamalarıyla bozulmuş olan bütçe dengesinden kaynaklanan enflasyonu yüzde 5’e, faiz yüzde 7’ye düşüreceğiz. Cari açık hedefimiz yüzde 3. 5 Yıl içerisinde en az 5 yerli markayı dünya markası haline dönüştürmeyi hedefleyen AR-GE ve teşvik politikaları uygulayacağız. Üretime dayalı ve küresel ölçekte rekabet edebilir ekonomik model sayesinde işsizlik oranlarını 5 yıl içinde yüzde 5’e düşüreceğiz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde neredeyse 10 yıldır devreye girmeye başlayan “dördüncü kuşak endüstrinin”, yani *Endüstri 4.0’ın gerektirdiği üretim yapısı ve teknolojisini geciktirmeden ülkemize kazandıracağız. İhracatımız 5 Yıl içerisinde iki katına çıkacak. Bütün gelişmiş ekonomilerin yoğun biçimde kullandığı demiryolu taşımacılığını modern yöntemlerle Türkiye genelinde geliştireceğiz.”

“ÜLKE YÖNETMEK BİZİM GELENEĞİMİZDE VAR”
“Bizler Anadolu’nun okulu, yolu, altyapısı olmayan kasaba ve köylerinde, başta şeker fabrikaları olmak üzere dokuma, çimento, demir-çelik, maden ve gıda fabrikalarını kurmuş; kamu kaynaklarıyla yerli ve milli üretimi başlatarak kitlesel istihdamı sağlamış partisinin üyeleriyiz. Yokluk yıllarında üretim ekonomisini seçmiş ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını yiyenler bunu bilemez. Ülkemizin zenginliğini yiye yiye bitiremediler. Emeklerimizi ve geleceğimizi betona yatırdılar. Plansız ve programsız uygulamalarla çocuklarımızın geleceklerini çaldılar. Tüm bunları sona erdirmek için geliyoruz. Türk insanı cefakardır, sabırlıdır. Ancak aynı zamanda zekidir de. Bugün artık iktidarda olanlara yeterince şans veren insanımız bundan sonra bu yok oluşa izin vermeyecektir. Ben bu baskın seçim sürecinde görüştüğüm hemşerilerimizden bunu görüyorum.”

“BİGALI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”
“Bigalı olmakla gurur duyuyorum. Biga, Çan ve Yenice yöremizdeki hemşehrilerimizin desteğini hissediyorum. Adaylar arasında sıralamadaki yeri en iyi olan Biga, Çan ve Yenice yöresini temsil edecek konumda olduğumu görüyorum. Bu durumun üzerime yüklediği sorumluluğu da hissediyorum. Ben hemşehrilerime güveniyorum. Ancak Çanakkale genelinde de ciddi ilgi olduğunu görüyorum. Sadece benim şahsımda değil, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgi de artıyor. İnsanlarımız yalanlara inanmıyor artık. Bu desteklerle Çanakkale’de güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. 24 Haziran’a kadar sıkmadık el bırakmayacağız. Daha çok çalışacağız. 24 Haziran akşamı da sandıklara sahip çıkacağız. Hep birlikte başarılı olacağız.”

  • Etiketler
  • Yorumla

reklam
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz