reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Hayvan severler sokak hayvanları için bir araya geldi |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Şubat 2019 - 14:45:40
Hayvan severler sokak hayvanları için bir araya geldi

reklam

reklam
Hayvan severler sokak hayvanları için bir araya geldi

Biga sokaklar hayvanlarını koruma derneği(BİSHAK) yararına yemek  düzenlendi.

BİSHAK Başkanı İsmail Özarı yaptığı açılış konuşmasında ;16 Eylül 2018 tarihinden kurulan derneğimiz bine yakın gönüllü üye yüze yakın aktif üye sokak hayvanlarına sahip çıkmaktadır. Amacımız  sokak hayvanlarına sahip çıkmak amacı ile kurmuş olduğumuz BİSHAK, bilinçli , ve duyarlı bir kadroya sahiptir. Önceliğimiz “kısırlaştırma” olup besleme, tedavi ve aşılama faaliyetlerini de berberinde yürütmeye çalışıyoruz. Henüz yeni bir dernek olduğumuz için sizlerin desteği ile büyümek ve daha fazla cana ulaşmak istiyoruz. Üyelerimizin destekleri ile Veteriner Hekimlere yaklaşık 9 bin 300 liralık harcama gerçekleştirdik.Yeni desteklerinizi bizden esirgemediniz için teşekkür ederim dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan yaptığı konuşmada bu güzel gecede bizleri ağırlayan dernek başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederim. Sokak hayvanlarımıza sahip çıkmak onları korumak en güzel insanı duygu ve en gurur verici bir davranıştır. İnşallah Belediye Başkanlığımda derneğimizle birlikte daha güzel işlere imza atacağız dedi.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; Derneğimiz gerçekten Biga’da çok önemli bir ihtiyaç gider giderecek. Biga’da ciddi anlamda hayvan sever arkadaşlarımız var bunlarla ilgilenen arkadaşlarımız var, bunların bir çatı altında birleşmesini tüzel kişiliği olması bir sahibinin bulunması anlamında çok önemsiyoruz. Biga belediye başkanı olarak 5 yıldan buyana sokak hayvanlarımıza sahip çıktık ama Biga’ya ait olmayan  başka belediyelere ve barınaklara ait görüntülerle belediyenin karalanmaya, suçlanmaya çalışan son geçtiğimiz hafta dernek üyelerinin bir çoğunun malumudur belediyemizin barınağına ait olduğu iddia edilen bazı görüntüler sosyal medyada ve televizyon kanallarında araştırılmadan soruşturulmadan yayınlandı. Dernek başkanımız ile gerekli görüşmeleri yaptığımızda kendileri de o görüntülerin Biga belediyesi barınağına ait olmadığını ifade ettiler. Biga´nın ve Biga Belediyesinin adının kirletilmesine mani oldular. Bir kez daha kendilerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum diyen Başkan Işık; Daha önceki yıllarda yapılanlar bireysel paylaşımlar oluyordu .Bir muhatabı olmuyordu ama artık bu konunun bir sahibi var Biga’da. Biz Biga Belediyesi olarak en güzelini onlarla yapacağız göreve geldiğimizde bir tane barınağımız vardı bunu ikiye çıkardık. Fakat ne yazık ki o da yetmiyor bundan sonraki dönemde İnşallah derneğimiz ile beraber bakanlık kriterlerine uygun çok daha modern bir tesis kazandıracağız işletmesini de derneğimiz gerçekleştirecek  derneğimize bu yemeği düzenlediği için teşekkür eder hepinize afiyet olsun dedi.

Köşdere Aktivite Merkezinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı İsmail Işık, AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Oda başkanları, BİSHAK Başkanı İsmail Hakkı Özarı ve dernek üyeleri ile hayvan severler katıldı.

Gecede derneğe katkı amaçlı çikolata satışı yapılarak çekiliş gerçekleştirildi. Sanatçı Gürkan Ergen ve saz ekibi yer aldı.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz