SPOR
GÜNCEL
EĞİTİM
SİYASET
EKONOMİ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
KADIN-AİLE
DÜNYA
SON DAKİKA :  NEFES KREDİSİ DEVAM EDİYOR…    Çocuk Olimpiyatları Şehir Parkı’nda başladı    İYİ PARTİ MUHTARLARI ZİYARET ETTİ    ÇARŞI AVM AÇILDI    BİGA OVASI SULAMA BİRLİĞİ    Biga'nın Hacıpehlivan Köyünden Afrin'e Yardım    Biga Tso'da Online Ödeme Dönemi    BİGA HAYVANCILIĞININ GELİŞTİRİLMESİ KOORDİNASYON TOPLANTISI    Biga'da Fakülte Binasının Temeli Atıldı    GÜREEN İKİNCİ YARI ÇOŞTU  
Geri Dön //Haber Detay
ADALET YÜRÜYÜŞÜNE BİR DESTEK'TE BİGA'DAN
Bizler Cumhuriyet Halk Partililer ve geleceği için endişe duyan insanlar olarak genel başkanımızın başlattığı adalet yürüyüşünün 14.gününde bu yürüyüşe olan desteğimizi aktarmak ve halkımızın dikkatini bir kez daha adaletin önemine çekmeye çalışmak için buradayız.


29 Haziran 2017 Perşembe // 07:55:48

Genel başkanımız bu yürüyüşü yaşanan ve yaşanabilecek adaletsizliklere dur diyebilmek, kamuoyunun dikkatini alınan adaletsiz kararlara çekebilmek için başlatmıştır.

Burada konu yalnızca milletvekilimiz Enis Berberoğlu değildir. 80 milyonun adına adaletin tarafsızlığın yargıda bağımsızlığın sağlanması için yapılan bir yürüyüştür.

 Bu yürüyüş ayrıca tam anlamıyla barışçıl bir eylemdir. Kimsenin rahatsız olmasına gerek yoktur. Hedef asla bir karışıklık veya gerilim yaratmak değildir. Bunu sayın genel başkanımız da defalarca ifade etmiştir. Nitekim dün yaptığı açıklamayla yürüyüşe katılanlara 12 maddelik bir genelge hazırlandığını, olabilecek provokasyonlara karşı en barışçıl şekilde davranılacağını açıkça belirtmiştir.

Adalet hayatımız için su gibi ekmek gibi gerekli bir şeydir. Adaletin olmadığı bir toplumda düzen olmaz, ilerleme olmaz, insan onuruna yakışır bir hayat olmaz. Kaos olur, iç çatışma olur, gerilim olur haksızlık olur.

 Toplum olmanın birlikte yaşamanın en temel kuralı adaletli bir yönetimdir. Kişilerin anayasal hakları ancak adaletle korunabilir. Kişisel mülkiyet, kişisel özgürlükler ancak hak hukuk çerçevesinde adaletli bir yargıyla korunabilirler.

Yaşadığımız günlerde yargının siyasal olarak hareket ettiğini düşündüren tutuklama ve mahkumiyet kararları çıkmaktadır.

Yargı asla siyasal olmamalıdır. Baskı altına alınmamalıdır. Tarafsızca adaletlice karar verebilmelidir. Yargıyı bağımsız bırakmayarak alınacak kararlara dolaylı ya da direkt müdahale edenler bilmelidirler ki bu ülkeye en büyük zararı vermektedirler.

Olağanüstü hal muhalif düşünceleri sindirmek için yargı eliyle bir sopaya dönüştürülmemelidir. İftirayla karalamayla delil olmadan ‘aman kaçmasın’ düşüncesiyle haksız yere tutuklamalar yapılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki söz konusu olan insan hayatı ve onurudur.

Tabii ki teröre bulaşanlar bu ülkeye kast edenler en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Ancak bu yapılırken hiçbir masum kişinin zarar görmemesi çok önemlidir. Bunu içinde davalarda delillerle objektif kanıtlara dayalı kararlar verilmesi yani adil yargılama ve adalet çok lazımdır. Burada terör mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi de saygı ve minnetle anıyor Allahtan rahmet diliyoruz.

Bu adalet talebini Cumhuriyet Halk Partisi başlatmış olmasına rağmen bu yürüyüş, bir parti çalışmasının çok ötesinde, toplumun her kesiminde adaletin gerekliliğine inanan tüm yurttaşlarımız adına ortaya konulmuş bir eylemdir. Çocuklarımızın geleceği için, daha iyi bir Türkiye’de yaşamak isteyen herkes için yapılmaktadır.

Bu nedenle bugün burada bir parti amblemi kullanılmamaktadır. Yalnızca gururumuz Türk bayrağımız ve en doğal en insanca talebimizi dile getiren adalet yazılı pankartlarımızla karşınızdayız. Geleceği için endişe duyan, adaletin toplum yaşamımızdaki önemini kavrayabilen herkesi parti gözetmeksizin bu yürüyüşe destek olmaya geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz. 
Ayhan AKKAYA
BigaTribun
1059 kez okunmuş


* Adınız :
* E-Posta:
* Yorumunuz:
Yorumlar

    Henüz Yorum Eklenmemiş
Diğer Haberler
CHP Milletvekili Başkan Karata...
CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarı, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve İ...Devamı >>
Beldelerde resmi olmayan sonuç...
30 Mart Yerel Seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre Biga’nın Beldelerindeki sonuçlar şöyle oluştu.Devamı >>
Beldelerde resmi olmayan sonuç...
30 Mart Yerel Seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre Biga’nın Beldelerindeki sonuçlar şöyle oluştu.Devamı >>
Biga Belediyesi’nde devir tesl...
30 Mart yerel yönetim seçimleri ile Biga Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li İsmail Işık Başkanlık koltuğuna oturdu. Bu...Devamı >>
İlk İşi Makam Odasının Kapısın...
Biga'da seçimi kazanıp 10 yıllık AK Parti dönemini sona erdiren CHP'li İsmail Işık'ın ilk icraatı makam odasının kapısın...Devamı >>
Biga Belediyesi İlk Meclis Top...
Biga Belediyesi Meclisi, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.Devamı >>
Biga Devlet Hastanesi Çalışanl...
Biga ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğünün katkıları ile Biga Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları Kalafat köyü ha...Devamı >>
MHP’li başkanlar, Biga’da topl...
Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi MHP İlçe Başkanları Toplantısı, Milliyetçi Hareket Partisi MHP Biga İlçe parti bin...Devamı >>
Reklam Alanı
650 x 120
GÜNLÜK GAZETELER
Anket
Hangi Takımı Tutuyorsunuz ?
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Bursa
   
Copyright © 2012 - Tüm Hakları Saklıdır