reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Gümüşçay’a doğalgaz kavuşuyor |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 17 Ekim 2019 - 09:44:25
Gümüşçay’a doğalgaz kavuşuyor

reklam

reklam
Gümüşçay’a doğalgaz kavuşuyor

Gümüşçay Belde Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, seçimler öncesi verdiği doğalgaz sözünü yerine getirmek için ilk kazmayı vurdu.

Törende konuşan Gümüşbay Belde Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı; “Bugün inşallah Bismillah diyerek olmaz olmaz gelmez gelmez diyenleri utandırarak ilk kazmamızı inşallah vuruyoruz. Hayırlı uğurlu olsun hepimize. Bugün Gümüşçay için gerçekten tarihi bir gün. Doğalgaz bizim için çok önemli. Biliyorsunuz durmadan nüfus kaybediyorduk. Göç başlamıştı Biga’ya. Artık bundan sonra Gümüşçay’a göç başlayacak. Evlerimiz, arsalarımız değerlenmiş olacak. Kat karşılığı inşallah müteahhitler gelecek. Gümüşçay için tekrar oyun başlıyor inşallah. Biz ne dedik. Gümüşçay Belediyesi, ilklerin belediyesi. Gümüşçay Türkiye’de küçük beldeler arasında doğalgazı alan ilk belde. Kepez de belde.Nüfusu 30 bin. Gümüşçay gibi nüfusu 2000 olan beldeler arasında bu bir ilk. Grup Başkavekilimiz Bülent Turan’ın çok büyük etkisi var. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Geçmiş dönem Milletvekilimiz Ayhan Gider’e, mevcut milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na ve en başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşşekür ediyorum.” dedi.

Temsili törenin ardından ana çalışma Gümüşçay Belediyesi önünden başlayacak. Yaklaşık 10 km’lik ana şebeke borusu uygulanacak. 350’ye yakın binaların yanına kutulama işlemi yapılacak. Çalışma 1 ay sürecek. Gelecek yıl da gazın hanelere ulaşması hedefleniyor.

Beldede gerçekleşen törene Aksa Yapım Kontrol Proje Müdürü Murat Doğan da katıldı.

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz