reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
BİGA TRİBÜN | Gökhan Gür: Üyelerimiz en doğru kararı verecektir |
reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam reklam
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 30 Ekim 2018 - 13:50:03
Gökhan Gür: Üyelerimiz en doğru kararı verecektir

reklam

reklam
Gökhan Gür: Üyelerimiz en doğru kararı verecektir

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Örgütü, 2019 Mart Yerel Seçimleri öncesi İl Genel Meclis Üyelikleri için tüm üyelerin katılımıyla önseçim kararı aldı. Parti içi önseçimin 14 Kasım’da yapılması planlanıyor.

7 aday adayının yarışacağı önseçimde en güçlü aday adaylarından Gökhan Gür, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Önseçim kararı alınmasına çok sevindiğini ifade eden Gökhan Gür, aynı zamanda 2014 yerel seçimlerinde 4’üncü sıra İl Genel Meclis Üyesi Adayıydı. Yerel seçimlerin ardından Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’la birlikte ilçe yöneticiliği de yapan Gökhan Gür; “Üyelerimizin kararına saygı duyacağız. Önceki seçimde de sıralamadaki yerimizi dert etmeden partimize daha fazla üye kazandırmak için çok çalıştık. Çalışmamızın karşılığını da iki arkadaşımızın seçilmesiyle aldık” ifadelerini kullandı.

Gür, konuşmasında özetle şu ifadeleri kullandı:

“ÖNSEÇİM KARARI ÇOK DOĞRU”
“Partimizin il genel meclis üyeliği adaylık sürecinde üyelerle birlikte önseçim yapılması kararı alındı. Bunu çok önemsiyorum. Yanılmıyorsam 7 aday adayı yarışacağız. Adaylık süreci netleşmeden bir aday gibi neler yapacağımızı anlatmayı doğru bulmuyorum. Bunun yerine sizlerle kahvaltılı toplantıda buluşmak istedik. Gazetecileri ve gazeteciliği çok önemsiyorum. İletişim, çağdaş demokrasinin hayat öpücüğü gibidir. Önseçimde üyelerimizin en doğru kararı vereceğini düşünüyorum. Bu nedenle bugünkü bu toplantıyı ısınma turunun başlangıcı olarak düşünebiliriz.”

“ÜYELERİMİZE EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR”
“Biga’nın Kepekli Köyü’nde 1983 yılında doğdum. İlk öğretimimi köylerdeki okulların henüz kapanmadığı dönemlerde köyümüzde bulunan ilkokulda tamamladım. Orta ögretimim için Biga’ya geldim. Biga Ortaokulu ve Biga Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde ortaöğretim düzeyindeki eğitimimi bitirdim. Üniversiteyi ve ardından yüksek lisansımı Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde 2006 yılında tamamladım. Aynı yıl vatani görevimi yapmak üzere İzmir’e gittim. 2007 yılında ise ortağı olduğum Biga Başak Veteriner Polikliniğinde serbest veteriner hekim olarak göreve başladım. Halen veteriner hekim arkadaşlarımla birlikte mesleğime devam ediyorum. Evliyim ve dünyalar tatlısı iki çocuğumun babasıyım. 2014 yerel seçimlerinde partimin 4. sıra İl Genel Meclis Üyesi Adayı oldum. Diğer aday arkadaşlarımla çalışmalara katılarak, partimizin yüksek oy almasına katkıda bulundum. 2015-2018 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevini büyük bir gururla gerçekleştirdim. Mesleğim gereği bütün köylerimizde çalıştım. Köylerimizi ve köylülerimizi iyi tanıyor; sorunları ve çözümlerini biliyorum. Üyelerimizin destekleriyle partimizin köylerdeki oylarını arttıracağıma inanıyorum.”

“KÖYLÜMÜZÜ İYİ TANIYORUM”
“Köylerimizin sorunlarını iyi biliyorum. Çözümleri konusunda da köylülerimizin değerli fikirlerinin takipçisi oldum. Mesleğim nedeniyle köylerimizde köylülerimizle çok sık görüşüyoruz. Babam çiftçi. Ben de tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Köylerimizde yaşanan değişim ve dönüşümlerin yakın tanığıyım. Üreten köylülerden, üretimden uzaklaşan yapılara dönüştürülmenin hikayesini çok iyi biliyorum. Ben iktidarın en güçlü adayı bir partinin il genel meclis üyesi aday adayı olarak bugün karşınızdayım. Köylerimizde köylülerimizin bu değişim isteğini hissedebiliyorum. Üretime dayalı ciddi bir tarım politikası olmadığı için de köylülerimizin toprağa küsmeye başladığını görüyorum. Öncelikle ciddi bir tarım politikası olmadığı gerektiğini Ankara’da duyurmamız gerekiyor. Uzun uzun detaylara girmeyeceğim ama daha çok ses getiren, daha güçlü konuşan bir il genel meclis üyesi olmak istiyorum.”

“ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”
“Köylerimizde ürünlerin ekim politikaları düzenlenmeli. Ürün fiyatları artmalı. Bu ürünlerin pazarlanma sorunları çözülmeli. Tarımsal ithalat sorunu çözülmeli. Ürünlerin ekimleri, ekim dönemleri toprak bakımı gerçekten ilgili ve bilgili tarım danışmanlarıyla köylülerimiz doğru yönlendirilmeli. Çeltik fiyatları kontrol edilmeli. Et ve süt ürünleri pazarı, büyük firmaların tekeline bırakılmamalı. Köylerde köy ekmeği yok. Köylerimizde süt işlenmiyor, market ürünleri kullanılıyor. Bir nevi küçük ve işlevsiz mahalleler oluşmaya başladı. Köylerimizde yaşlılarımız yalnız.”

“SORULACAK ÇOK SORU VAR”
“Çiğ süt fiyatları konusu var. KHGB ne kadar verimli çalışıyor? Köylerde tarım ve havyancılıktan uzaklaşılıyor. Bunun ne kadar farkındayız? Köylerimizdeki tarım, hayvancılık ve orman sorunları ne denli çözüme kavuşturuldu? Köylerdeki çöp toplama sorunlarını ne kadar gündeme getirebiliyoruz Muhtarlarımız yeterince önemseniyor mu? Köylerdeki içme suyu gerçekten sağlıklı mı? Ciddi bir ekonomik kriz döneminden geçiyoruz. Sorulacak çok soru var. Ancak biz iktidar olmak için yola çıkıyoruz. Bahsedilecek çok konu var. Aday adaylığı sürecinin ardından üyelerimizin vereceği karara saygı duyacağız. Üyelerimizin bize vereceği çalışın talimatı ile bu sorulara yanıt bulacağız, sorunları çözüm noktasında çalışacağız. Bu seçimde partimizin ciddi bir başarı elde edeceğimize eminim. Kapı kapı dolaşıp, çok çalışacağız.”

  • Etiketler
  • Yorumla


reklam
Gemici
Gemici
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
reklam
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz