SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

GİDER BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Biga’da gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Ak Parti Biga İlçe binasında gazetecilerle bir araya gelen Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, hem soruları yanıtladı ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi, hem de yerel seçim süreci üzerinden muhalefete yüklendi. Biga’da gerçekleştirdikleri ziyaretleri de değerlendiren Gider, belediye başkan adaylıkları ile ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

BİGASPOR HALI SAHASININ İHALESİ EKİM’DE

Bigaspor halı sahasının yenilenmesi ile ilgili soruyu yanıtlayan Gider; “Spor kulüpleri tüm ilçelerde o ilçe için kıymetlidir. Ortak yapılan işlerden biridir. Spor Toto nasıl para çıkarıyorsa her zamanki gibi destek oluruz. Halı saha değişecekse değiştiririz. Bu saydığım işler yekünde yer teşkil etmez. Ben onları yapsam bile burada iş diye söylemem” derken; Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise; “Bigaspor’un önündeki saha ile ilgili biz ihaleye çıktık. Yaklaşık maliyetinin çok üzerinde fiyat verildiği için biz ihaleyi iptal ettik. Ekim ayının başında ikinci ihalemiz var. Biga Belediyesi olarak oranın ihalesini yapacağız. Etrafındaki eksiklikleri ile birlikte yapımını tamamlayıp Bigaspor’a teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ET ENTEGRE TESİSİ, OSB GENİŞLEME SAHASI, GÜZEL SANATLAR LİSESİ…”

Organize Sanayi Bölgesi, et entegre tesisinin kurulması ve Biga’ya güzel sanatlar lisesi kurulması gibi çalışmaları anlatan Gider, “Organize sanayi bölgemizin ikinci etabına çok yakın sürede başlıyoruz. İkinci, üçüncü, dördüncü organize sanayiler değil, organize sanayilerin aynı yerde büyüyerek devam etmesi arzum. Her şeyi daha çok kolaylaştırır bu. Hem lojistik, hem de yönetimsel sorunlardan kurtarır bu. Biga OSB, Türkiye’nin birçok organize sanayisinden daha iyi konumda. Oradaki işletmelerin tamamı üretim yapıyor. Yapılan üretimler de ihracaata yönelik. Türkiye’nin her tarafına yapılan üretimler. Bu da sanayinin ne kadar temiz yapıldığını gösteriyor. Coğrafi işaretlerimiz artarak devam edecek. Belediye başkanımızın güzel bir talebi oldu. Mezbahamızın bir şekilde et entegre tesisi haline getirmek zorundayız. Bunun için güç birliği yapmak zorundayız. Hem odalarımızın hem de müteşebbislerin bunun içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Üst markanın Biga et olması gerektiğini söylüyorum. Odalarımız ve borsamız da buna sıcak bakıyor. Eğitim anlamında artık Biga’nın güzel sanatlar lisesine ihtiyacı var. Müzik ağırlıklı olmalı. Meclis açıldıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“BİGA, KARABİGA VE GÜMÜŞÇAY’IN ADAYLIK SORUNU YOKTUR”

Ak Parti’nin yerel seçim süreci ve il ile ilçe başkanlıklarıyla ilgili seçim süreçlerinin sorulduğu soruyu yanıtlayan Gider; “Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin istifası geldi. O arkadaşlar istifa ettirilmedi. Aday olmak için istifa ettiler. Nihat başkanın adaylık gibi bir derdinin olduğunu bilmiyorum. İstenen takvim doldu ama Biga dinamiktir, statik değildir. Hiçbir şeyin süresi olmaz. Yarın bir gün Nihat başkan, Bülent başkanın yerine aday olmak isterse istifa eder. Espri bir tarafa. Nihat başkan çok eski tarihten itibaren siyaset yapan, belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliği yapmış, bizim için şanstır. Biz onunla yol yürümekten keyif alıyoruz. Bülent başkan zaten belediye başkanlığına devam ediyor. Biga’nın belediye başkan adaylığı diye bir problemi yoktur. Beldelerimizin de aday sorunu yoktur. Bizim yönetimlerimizden bir istifa gelmedi. Siyasetin takvimi de bürokrasinin takvimi de eline evrak gelene kadardır. Eline evrak gelmeden söylenen her şey dedikodudan ibarettir. İhtimal var mıdır. Herkes için her ihtimal vardır. Ak Parti profesyonel ekiplerin çalıştığı bir partidir. Anketlerde siz çıkıyorsanız, bazen size de sormazlar. İl belediye başkanlığı ayrı bir konu. Bizim genel merkezimiz 12 ay anket yaptıran bir partidir. Bizim en güçlü birimlerimizden biri Ar-Ge’dir. Yerel yönetimler ayrı, teşkilat başkanlığı ayrı anket yapar” ifadelerini kullandı.

KARABİGA LİMAN PROJESİ

Karabiga Liman projesiyle ilgili soruya yanıt veren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; “Karabiga Liman projesi ile alakalı ilgili bakanlık tüm zemin etüdü çalışmalarını yaptı. Şu an proje aşamasında” dedi.

Savaştepe Köyü sınırları içine kurulması süreciyle ilgili soruya yanıt veren Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ise; “Onayı ile ilgili bir sıkıntı yok. Yapılma kararı alındı. Kredi sürecindeyiz. Bugün itibariyle inşaatına başlanabilir haldeyiz” dedi.

SON EKLENENLER
“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

“Hep birlikte çok çalışarak başaracağız”

27/11/2023 GÜNCEL, SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı başvurusu için son günlere girilirken; CHP Karabiga Belde Başkanı Semih

Devamını Oku
Uyuşturucu Operasyonunda 4 Şahıs Tutuklandı

Uyuşturucu Operasyonunda 4 Şahıs Tutuklandı

27/11/2023 GÜNCEL

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 4 şahıs tutuklandı.

Devamını Oku
Scroll to Top