SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

Genç yazardan Başkan Erdoğan’a ziyaret

Biga Eğitim Kültür ve Sanat Derneği’nin kurucu üyelerinden Bigalı genç yazar Murat Gülcen, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı ziyaret ederek ilk şiir kitabını hediye etti.

Biga Belediyesi’nde Halimbey Konağı Kent Müzesi’nde çalışan Murat Gülcen ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanımız sayın Bülent Erdoğan’ı ziyaret ettim. Şiir ve Biga üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik. Biga ile ilgili kültür ve tarih kokan bir merkezin nasıl canlandırılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Keyifli bir sohbet ve ziyaretti. İlk şiir kitabım ‘Zamanın Kanatları’, Türkiye’nin en çok kitap satışı yapan internet satış noktalarından biri olan kitapyurdu.com’dan okurlara ulaşıyor. Ben de bu yüzden çok heyecanlıyım. Destek olan, kitabımı okuyup fikirlerini paylaşan, heyecanıma ortak olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAZARIN BİYOGRAFİSİ

1989 yılında Aydın’da doğan Murat Gülcen, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır (2014). Biga Eğitim Kültür ve Sanat Derneğinin kurucu üyelerinden olan ve 2016 yılından bugüne, dernek bünyesinde metin yazarlığı ve tiyatro uygulamaları eğitimi veren Murat Gülcen, son yıllarda sanatsal yolculuğuna heykeli de eklemiş ve 2018 yılında heykel atölyesini kurmuştur. Çok yönlü sanatsal çalışmalarına halen Biga’da devam eden Murat Gülcen’in elinizde tuttuğunuz şiir kitabı, “Zamanın Kanatları” ise; “insan gerçeği”ni tüm işlerinde yansıtmaya çalışan sanatçının son on yıllık birikimi ve arayışlarının bir kolajıdır.

SON EKLENENLER
Scroll to Top