SON DAKİKA

Sosyal Medyada Paylaş

“Genç Bir Ekiple Geliyoruz”

İyi Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz düzenlediği basın toplantısında; “Çok güzel bir ekiple, çok genç bir ekiple geliyoruz. Daha önce siyasette çok fazla olmayan insanlarla beraberiz. Biz el kaldır el indir siyaseti yapmak istemiyoruz. Fikirleri olan ve bunlar özgürce söyleyebilecek bir ekip kuruyoruz” dedi.

İYİ Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz, bu sabah düzenlediği basın toplantısıyla hem projelerini anlattı hem de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“SİYASET İKİ PARTİ ARASINA SIKIŞTIRILDI”

Biga’da 30 yıldır siyasetin iki parti arasına sıkıştırıldığını dile getiren Selçuk Kavaz; “Biz Biga’ya farklı bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Biga’nın 30 yıldır iki parti arasına sıkışmış olduğu inancındayız. Maalesef hizmet etme ihtiyacı duyulduğunda da diğer partilerin Biga için birlikte neler yaparız yerine bir sonraki seçimde de koltuğa oturma mücadelesi şeklinde bir siyasi anlayış görüyoruz. Bu da Biga’ya çok şey kaybettiriyor. İnşallah göreve geldiğimizde çok önemli projelere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Biga’da belediye bütçesinin verimli kullanılmadığını dile getiren Selçuk Kavaz; “Çanakkale – Bursa yolunun üzerinde olan Biga, maalesef 30 yıldır bu yoldan geçen milyonlarca aracın yüzde 10’unu dahi Biga içine sokabilecek bir proje üretilemedi. Biz bu problemi ortadan kaldırmak istiyoruz.” dedi.

“ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR EKİBİMİZ VAR

Alışılmışın dışında, fikirlerini açıkça dile getirebilen, siyasetin içinde çok fazla bulunmamış genç bir ekiple yola çıktıklarını dile getiren Selçuk Kavaz; “Fikirleri olan ve bunlar özgürce söyleyebilecek bir ekip kuruyoruz. Biz verimli olacak, kendi öz iradesi olan, farklı düşüncelerdeki arkadaşların yer aldığı bir grup olacağız. Süreç devam ediyor. Bizim liderimiz kadın. Kadın kontenjanımız var. Buna dikkat ediyoruz. Siyasetin artık alışılmışın dışına çıkması gerektiğine inanıyorum. Dar kalıplara sıkışmış, aynı insanlar arasında bir siyaset dönüyor. Bir dönem önce olan, sonra yine orada. Fayda sağlayamayanın bence orada olmaması gerekiyor. Meclise giren her arkadaşın aklında ve kafasında bir projeyle gelmesi inancındayım. Oraya giren kişi, Biga’nın geleceğine ve yatırımlarına örnek oluyorsa, imkan sağlıyorsa, böyle arkadaşlar mecliste olmalı. İnşallah biz böyle çok başarılı bir ekip kuruyoruz. İnşallah Biga’ya çok şeyler katacağımıza inanıyorum” dedi.

SON EKLENENLER
Scroll to Top